Ülke gündeminde uzunca süre konuşulan Behzat Ç. aradan geçen vakit sonrasında tekrardan yayınlanmaya başlamıştı. BluTV platformunda yayınlanmaya başlayan Behzat Ç. Çekiç ve Gül formatı ile ekranlarda olurken, ilk sezonu geçtiğimiz gün yayınlanan dizinin yeni sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu da açıklandı. Peki Behzat Ç. yeni sezon olacak mı? 

Erdal Beşikçioğlu'nun unutulmaz dizisi Behzat Ç. 8 bölümlük ilk sezon macerasını tamamlarken, dizinin kemik izleyicileri yeni sezonu olacak mı sorusunun yanıtını aramaya başlamıştı.  İlk sezonu ile izlenme rekorları kıran ve BluTV'ye çok sayıda üye dahil eden Behzat Ç. 2. sezon onayını aldı. 

Yalı Çapkını 26. Bölüm Fragmanında Herkesin Gözünden Kaçmıştı Yalı Çapkını 26. Bölüm Fragmanında Herkesin Gözünden Kaçmıştı

Emrah Serbes'in romanından uyarlama olarak karşımıza çıkan Behzat Ç. geçtiğimiz Aralık ayında başlayacağı ve ilk sezonunun 8 bölümden oluşacağı açıklanmıştı. İzlenme konusunda platformun diğer dizilerine göre bir adım önde olan Behzat Ç. Çekiç ve Gül dizisi 2. sezon çalışmalarının başladığı açıklandı. 

Aralık ayından beri her hafta yayınlanan dizi geçtiğimiz Salı günü yayınlanan 8. bölümü ile ilk sezonunu tamamlamış olurken, ikinci sezonu ile alakalı detaylar da merak edildi. 

2. sezon onayı aldı

Devrim Yalçın'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Behzat Ç. dizisi 2. sezon onayı alması hemen akabinde çalışmaların başladığı belirtildi. Çok kısa sürede çekimlerinin başlayacağı öğrenilen Behzat Ç. 2. sezonunun ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı

Behzat Ç. oyuncuları

Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Ege Aydan, Ayça Eren, Güven Kıraç, Mehmet Ali Nuroğlu, Esra Ronabar, Burak Dakak, Evliya Aykan, Derin Beşikçioğlu, Gökçe Eyüboğlu

İlk bölümleri tepki toplamıştı

Behzat Ç. dizisinin ilk sezonunun ilk bölümlerinde Ankaragücü ekibi tarafından teki toplamıştı. Öyle ki dizi de bir bölümde yer alan taraftarın uyuşturucu kullandığı sahnelere tepki gösteren yöneticiler, bölümden bu sahnelerin kaldırılması adına harekete geçmişti.