PlayStation'un en sevilen oyunlarından The Last of Us, popüler pay-TV ağı HBO tarafından diziye uyarlanıyor! 

HBO'nun The Last of Us isimli oyunu diziye uyarlayacağını duyurmasının ardından, oyunun severleri, Rotten Tomatoes'ta çoktan oylamalarını yaptı. Henüz yayımlanmayan dizi, beğeni rekoru kırdı. 

thelastofus2

Yayımlanmadan Yüzde 100 Başarılı Olan Dizi! 

HBO tarafından diziye uyarlanan The Last of Us, yayımlanmadan önce dizi yorumlarına bakmak adına ziyaret edilen Rotten Tomatoes'ta oylandı. Yüzde 100'lük bir beğeni oranıyla dizi dünyasına giriş yapan The Last of Us, en fazla beğeni alan oyun uyarlaması rekorunu kırdı. 

En İyi Oyun Uyarlaması 

İlk sezonu 'Çernobil' dizisiyle bilinen Craig Mazin ve oyunun yazarı Neil Druckmann'ın kaleme aldığı The Last of Us dizisinin eleştirmen yorumları da paylaşıldı. Dizi, eleştirmenlerin yorumlarına göre bugüne kadarki en iyi oyun uyarlamalarından biri oldu. 

thelastofus1

Hafta başında yüzde 100 olan beğeni oranı, ilerleyen günlerde yüzde 98'e gerilese de hala en fazla beğeni alan oyun uyarlaması rekoru The Last of Us'ın elinde. 

The Last of Us Neyi Dizisi Anlatıyor?

PlayStation'ın sevilen oyunlarından biri olan The Last of Us dizisi, hayatta tek başına kalan Joel ve 14 yaşındaki bir kız olan Ellie'nin hikayesini anlatıyor. Ellie tüm insanlığı yok eden salgının tek çaresidir ve Joel'in görevi de Ellie'yi bilim insanlarına teslim etmektir. Ancak Ellie'nin sağ kalıp kalmayacağı belli olmadığından, Joel, insanlık yerine arkadaşını kurtarmayı seçecektir... 

thelastofus

Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor

The Last of Us Ne Zaman Yayımlanacak?

HBO'nun resmi internet sitesinde 15 Ocak 2023 fragman yayın tarihi olarak belirlenirken, dizinin 2023 içinde çıkacağı bildirildi. Ancak net bir tarih şimdilik yok.