Bildiğiniz gibi ihtiyaç sahiplerine yapılan tüm ödemeler PTT üzerinden yapılmakla beraber bir yardım ödemesi daha açıklandı. Açıklanan yardım ödemesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1200 TL yardım verileceği duyuruldu. Özellikle bu yardım ödemesinden faydalanmak için bazı şartları karşılamak gerekiyor.

PTT üzerinden yapılacak başvurularla ihtiyaç sahiplerine ödeme yapılmaya devam ediliyor. Şehit yakınları terörden doğrudan etkilenen kişiler ayrıca gazi yakınları gibi kişilere 1200 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Devlet desteğiyle sunulan bu ödemelerden faydalanmak için resmi site üzerinden başvuru yapmak yeterli olacaktır. Başvuru yaptıktan sonra hızlıca başvurulara geri dönüş yapılmaktadır.

Herkese 1200 TL Verilecek

Devlet tarafından terörden etkilenmiş olan herkese bu yardımdan verilmektedir. Başvuru yapan kişinin TC Kimlik numarası ile birlikte gazi yakını olduğunu belirten bir evrak ile e-devlet üzerinden başvuru yapması gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra şehit yakını ya da terör mağduru olan kişilere düzenli olarak 1200 TL ödenmektedir. Başvuru yapmak için istenen şartların yerine getirilmesi şartıyla ödemelerin de aynı ay içerisinde hesaplara yatırılması beklenmektedir.

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Devlet tarafından verilen bu ödenekler PTT üzerinden yatırılmakla beraber ayrıca IBAN’a direkt olarak da yatırılmaktadır. Özellikle gazi olan ve terör mağduru olan kişilerde fiziksel anlamda hastalık varsa bu durumda verilen ödenekte farklı olmaktadır. Ödemeler ise Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek olup sadece şartları taşıyan kişilere verilecektir.