Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal destek ödemeleri ile ilgili her gün yeni duyurular yapmaya devam ediyor. Bakanlık, başvuru şartlarını taşıyan ihtiyaç sahibi kişilere her ay düzenli olarak sosyal destek veriyor. Birçok farklı yardım kalemiyle vatandaşa destek sağlanırken özellikle çocuğu okula giden ailelere verilen SED yardımı son dönemlerde dikkat çekiyor. Okula giden çocuğu olan anne ve babalar bu yardıma başvuru yaparak çocuk başına en az 3.038 TL destek alabiliyor.

Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri sadece maddi yardım olarak verilmiyor. Aynı zamanda sosyal desteği olan ihtiyacı olan çocuklara da bu anlamda destek sağlanıyor. Peki, Aile Bakanlığı SED yardımı başvuru şartları neler? Kimler SED yardımı alabilir?

basvurana-ilac-olacak-yardim-3038-tl-nakit-odeme-ayni-gun-hesaplara-yatiyor-1

SED Yardımı Başvuru Şartları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerin her daim yanında olmaya devam ediyor. Sosyal yardım imkânları ile 2023 yılında da ihtiyaç sahiplerine el uzatan bakanlık, özellikle çocuklu ailelere birçok farklı alanda destek sağlıyor. Aile Bakanlığı, SED yardımı ödemeleri ile çocuk başına 3038 TL'den başlayan sosyal yardım imkanı sunuyor.

SED yardımı, Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan, hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden az olan ailelerin okula giden çocuklarına sağlanıyor. SED yardımı çocuk başına veriliyor. Yani çocuklarının okul masraflarını ve diğer giderlerini karşılamakta güçlük çeken aileler devlete başvuru yaparak maddi yardım alabiliyor.

basvurana-ilac-olacak-yardim-3038-tl-nakit-odeme-ayni-gun-hesaplara-yatiyor-3

2023 Zamlı SED Yardımı Ne Kadar Oldu?

Aile Bakanlığı tarafından 2023 zamlı sosyal yardım ödemeleri açıklandı. SED yardımı ödemeleri de 2023 yılında 3038 TL'ye yükseldi. Yani memur maaşlarına ve emekli maaşlarına yapılan zamlarla birlikte bu ödemede de artış oldu. Başvuru yapan hak sahipleri 12 ay boyunca düzenli olarak SED yardımı ödemesinden yararlanabilecek. Başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden ya da sosyal yardımlaşmaya dayanışma vakıflarından yapılabilecek. 18 yaş altı çocuğu olan anne babalar başvuruları bizzat çocuklarının kimlik kartı ile birlikte kendileri yaparken 18 yaş üstü öğrenciler ise bireysel başvuru yapabilecek.

1 Tuvalet Kağıdına 2.'yi Sepete Atmayı Unutmayın! Bedava Dağıtılıyor 1 Tuvalet Kağıdına 2.'yi Sepete Atmayı Unutmayın! Bedava Dağıtılıyor

basvurana-ilac-olacak-yardim-3038-tl-nakit-odeme-ayni-gun-hesaplara-yatiyor-2

Ödemeler Her Ay PTT'den Yapılacak

SED yardımı 12 ay boyunca ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak sağlanan sosyal yardım ödemelerinden biri. Bu ödemeler her ay düzenli olarak PTT üzerinden yapılıyor. Yardım almak isteyen aileler e-devlet başvurularını tamamladıktan sonra T.C kimlik kartları ile birlikte PTT'den ödeme alabiliyor.