Netflix'in yeni yerli dizisi Şahmaran'ın ikinci sezon tarihi merakla beklenirken, Burak Deniz bombayı patlattı. Burak Deniz, ikinci sezonun ne zaman yayımlanacağını paylaştı. 

Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in paylaştığı Şahmaran, 8 bölümlük ilk sezonuyla büyük beğeni topladı. Tutkulu ve gizemli hikayesiyle izleyiciyi ekrana kitleyen dizi, kadrosu ve çekimleriyle de beğeni topladı. 

İlk sezonu bitiren izleyiciler ise şimdiden ikinci sezonu sormaya başladı. Peki, Şahmaran ikinci sezon ne zaman yayımlanacak? 

sahmaran-4

Şahmaran İkinci Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor? 

Şahmaran dizisi ilk sezonunun yayımlanmasının ardından izleyicinin beğenisini topladı. 20 Ocak 2023'te Netflix'te yayımlanan dizinin senaryosu büyük merak uyandırırken, kadrosu ve çekimleriyle de izleyiciden yüksek not aldı. 

Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mert Ramazan Demir'i buluşturan dizi, Şahsu isimli karakterin dedesini aramak için Adana'ya gidişiyle başlıyordu. 

Mitolojik bir efsaneye dayanan dizinin senaryosunu Pınar Bulut kaleme alırken, ikinci sezona dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. 

Başrol Burak Deniz'in söylediklerine göre dizinin ikinci sezon çekimleri Mayıs ayında ya da yaz ortasına doğru başlayacak. 

sahmaranikincisezon

Barbaros Hayreddin için Final Kapısı Aralandı Her An Açıklanabilir Barbaros Hayreddin için Final Kapısı Aralandı Her An Açıklanabilir

Şahmaran İkinci Sezon Ne Zaman Yayımlanacak? 

Başrollerinde Burak Deniz, Serenay Sarıkaya ve Mert Ramazan Demir'in oynadığı Şahmaran dizisi 20 Ocak 2023'te ilk sezonunu Netflix'te yayımlamıştı. İlk sezonun beğenilmesinin ardından 'Şahmaran ikinci sezon ne zaman' soruları aramalarda hız kazandı. 

Dizinin başrol oyuncusu Burak Deniz ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 

İkinci sezon hazırlıkları başladı. Mayıs'ta mı başlarız, yoksa yaz ortasında mı girecek o belli değil. Haber bekliyoruz. Ya Eylül zamanı ya da yeni yıla yakın Aralık gibi yayınlanacak gibi gözüküyor.

ikincisezonsahmaran

2023 yılının sonlarına doğru yayımlanması beklenen ikinci sezonda neler yaşanacak şimdilik belli değil. Ancak dizinin birkaç sezon daha devam etmesi bekleniyor.