TRT1 ekranlarının tarihi dizisi Barbaros Hayreddin - Sultanın Fermanı final iddiaları ile çalkalanıyor. Cuma akşamları reyting mücadelesinde üst sıralara yerleşemeyen dizi hakkında final iddiaları mevcut. Tolgahan Sayışman'ın dizisi olarak ilk açıklandığı günlerde büyük heyecan yaratan dizi final mi yapacak? Barbaros Hayreddin - Sultanın Fermanı kaç bölüm sürecek? Barbaros Hayreddin - Sultanın Fermanı ne zaman final yapacak? İşte detaylar.

Kaptan-ı Derya lakabıyla tarihte bilinen Barbaros Hayreddin'in verdiği mücadelenin konu edindiği Barbaros Hayreddin - Sultanın Fermanı dizisi geçtiğimiz gün Twitter'da final iddiaları ile gündemdeydi. Oyuncu kadrosunun başarısı yanı sıra güçlü prodüksiyonu ile de uzun sezonlar boyunca ekranlarda yer alması planlanan ve büyük ümitlerle başlayan dizi reytingleri alt üst durumda. 

Barbaros Hayreddin - Sultanın Fermanı final mi yapacak?

Sosyal medya da kısa süre içinde dizi hakkında final iddiaları mevcut. Ancak dizinin finali ile alakalı ne ekipten ne de kanaldan yapılmış bir açıklama yok. Yarın akşam 5. yeni bölümü ile ekranlarda olmaya hazırlanan dizi de yaşanacaklar ise dizinin heyecanının artacağına işaret ederken, casusun kim olduğu konusu da ortaya çıkacaktır. 

Yeni Yılın İddialı Yapımı Gülcemal Dizisinde Şok Değişiklik Kararı! Yeni Yılın İddialı Yapımı Gülcemal Dizisinde Şok Değişiklik Kararı!

Barbaros Hayreddin oyuncu kadrosu

Tolgahan Sayışman, Timur Acar, Ufuk Özkan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Arif Pişkin, Melisa Döngel, Hasan Küçüktekin, Başak Daşman, Ceren Soylu, Gökhan Gencebay, Deniz Çom, Gurur Aydoğan, İlkay Kayku, Yılmaz Bayraktar, Duygu Gürcan, Halil İbrahim Kurum, Gizem Aydın, Ercüment Fidan, Sibel Kasapoğlu, Demirhan Demircioğlu, Yaşar Aydınoğlu, Yiğit Arda Tan, Revma Çolak

Barbaros Hayreddin kaç bölüm sürecek?

TRT1 ekranlarının tarihi dizi konusundaki başarısı aşikâr ortada iken, Barbaros Hayreddin dizisi ile bu gidişatı tamamlayamamış gibi duruyor. Dizinin rey5tinglerinin düşüşünün birçok sebebi varken, sözleşme bölümünün yayınlanması sonrasındaki reytingleri dizinin devamını ya da finalini kesinleştirecek. 

Cuma akşamları reyting savaşının en yüksek olduğu gün olarak karşımıza çıkarken, Gün olarak reyting savaşını kaybeden Barbaros Hayreddin dizisinin kısa süre içerisinde final yapacağı iddia ediliyor.

Barbaros Hayreddin neden final yapacak?

Reyting bir dizinin kanala ne kadar kazandırdığının göstergesi olarak bilinirken, Barbaros Hayreddin dizisi reytingleri kendi halinde devam ediyor. Öyle ki dizide olası bir final kararında birçok sebep gösteriliyor. Cuma akşamları reyting mücadelesinin en zorlu akşamı olarak bilinirken, özellikle de Yalı Çapkını tüm reytingleri adeta silip süpürüyor. Reyting mücadelesinde pozitif eğilim gösterememesi durumunda dizinin final yapacağı ön görülüyor. 

Öte yandan dizinin konusu ne kadar dikkat çeken bir konuyu ele alsa da ekranlarda izleyici tarihi dizilerden bıkmış gibi duruyor. Barbaros Hayreddin dizisi final kararı henüz yok iken kısa süre içerisinde sözleşme bölümü akabinde reytinglerinin düzelmemesi durumunda final yapacak.