Özellikle de EYT'lilerin gelmesi sonrasında bankalar arasında emekli müşteri kapma yarışı başlamış gibi duruyor. Bankalar ay ay emekli promosyonu açıklaması yaparken, kimi zaman güncel fiyat korunuyor, kimi zaman da zam üzerine zam geliyor.  Emekli promosyonu ödemesi yapan bankaların gündeminde şu sıralarda 2 milyon üzerinde yeni emeklinin önümüzdeki ay maaş alacağı konusu mevcut. Ve özellikle de önümüzdeki ay itibari ile promosyonlarda olası zamlar konuşuluyor. 

Aslında BDDK'ni açıklamasında emekli maaşının 2 3 katı arası emekli promosyonu ödemesi olması gerekliliği mevcut. Çalışan promosyonlarına yaklaşılması konusunda yapılan uyarılara rağmen bankalar emekli promosyonunda maksimum 7.500 TL gibi ek ödeme yapmakta. Bu kapsamda gerek kampanyaları ile gerekse de promosyon ödemeleri ile gündemde olan Garanti Bankası Mart ayı emekli promosyonu açıklamasını yaptı. Geçtiğimiz aya göre zam yapmadıklarını açıklayan Garanti Bankası maksimum 7.500 TL emekli promosyonu ödeyecek.

Garanti Bankası emekli promosyonu açıklaması

Garanti Bankası emekli promosyonuna ek kampanya düzenlerken banka tarafından yapılan açıklama da '2023 yılı emekli maaşı taşıma promosyonu Garanti BBVA’da! Emekli maaşınızı Garanti BBVA’ya taşıyın 8.500 TL’ye varan hediye fırsatını kaçırmayın' denildi. 

Vakıfbank 250 TL Saçıyor! Başvuru Son Günü Geliyor Vakıfbank 250 TL Saçıyor! Başvuru Son Günü Geliyor

31 Mart'a kadar geçerli olan kampanya ile alakalı Garanti Bankası resmi internet sitesinden açıklama yapıldı

Son Dakika! Kredi Çekeceklere Merkez Bankası Müjdeyi Verdi! Fahiş Faizler İşlemeyecek
Siz de emekli maaşınızı Garanti BBVA’dan alarak, 7.500 TL'ye varan nakit promosyona ek, kredi kartı ile 500 TL harcamanıza 1.000 TL bonus fırsatını kaçırmayın!


Üstelik EYTli olup prim borcu olanlar, 1,69%’dan başlayan faizlerle EYT Prim Borcu Kredisi kullanarak, hemen emekli olabilirler. Siz de EYT Prim Borcu Kredisi'ne başvurun, hemen emekli olun. EYT Prim Borcu Kredisi ile ilgili detaylı bilgiye EYT Kredisi sayfasından ulaşabilirsiniz.
Garanti BBVA’da emekli maaşınızın bağlı olduğu Vadesiz TL hesabınızı kullanarak Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet üzerinden yapacağınız havale ve hafta içi saat 16.00’ya kadar olan EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz! (01.04.2021 itibarıyla geçerli olan uygulama, resmî tatil günleri ve hafta sonlarını kapsamamaktadır. Uygulamaya daha önceki tarihlerde yapılan EFT ve havale işlemleri dahil değildir.)

Garanti Bankası Emekli Promosyonları ne kadar?

 3 bin 500 TL'ye kadar emekli maaşı alan vatandaş 4 bin 500 TL; 3 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında emekli maaşı alan vatandaş 5 bin 250 TL; 7 bin 500 TL ve 10 bin TL arasında emekli maaşı alan vatandaş 6 bin 750 TL; 10 bin TL ve üstünde emekli maaşı alan vatandaş 7 bin 500 TL promosyon ödemesi alacak.