Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemesi yapılmaya devam ediliyor. Yapılan ödemeler arasında yer alan evde bakım maaşı ödemeleri yapılmaktadır. Karşılıksız olarak verilen ödemelere yenisi eklendi. İhtiyaç sahiplerine verilen bu evde bakım maaşı ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılmaktadır.

Hesaplara 4337 TL Yatırılıyor

Mart ayına dair evde bakım maaşlarının ne zaman yatırılacağı gündemde yer edindi. Evde bakım maaşından faydalanan dar gelirli kişilerin hesabına 4337 TL yatırılmaktadır. Yatırılan ödemelerin e-devlet ve SMS üzerinden sorgulanabileceği bildirildi. Yeni yılın gelişiyle beraber zamlanan maaşlar arasında yer alan evde bakım maaşı ödemelerinin zamlı tutarı 4.337 TL oldu. Evde bakım maaşı alan kişiler ödemelerin yatırılıp yatırılmadığını iki şekilde sorgulamakla beraber ödemelerin yatırılıp yatırılmadığını öğrenebiliyor.

Emekli 6,175 TL, Memur 12,778 TL! İşte Zamlı Maaş Açıklaması Emekli 6,175 TL, Memur 12,778 TL! İşte Zamlı Maaş Açıklaması

Evde Bakım Maaşı ödemelerinin yatırılıp yatırılmadığını öğrenmenin ilk yolu e-devlet kapısı üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak arama kısmına Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama yazılarak aranmaktadır. Bir diğer sorgulama yolu da telefon üzerinden mesaj kısmına girerek BAKIYE yazıp 4347’ye mesaj atmak şeklinde olmalıdır.