99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak 99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak

Kış mevsiminin etkisini göstermesi ve havaların soğuması ile birlikte, ısınma yardımı ile ilgili farklı kurumlardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda, ihtiyaç sahibi vatandaşlar kurumlardan gelecek duyuruları yakından takip ederken, bugün yeni bir açıklama yapıldı.

500 TL Yakacak Yardımı Hesaplara Yattı

Sivas Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, kış mevsiminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak için 1.500 TL yakacak yardımı verileceği ve söz konusu yardımın ilk ödemesinin banka hesaplarına yatırıldığı belirtildi. Konuya ilişkin yapılan sosyal medya paylaşımında ''Soğuk kış aylarında ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yakacak giderine destek olmak amacıyla yapacağımız 1.500 TL nakit yardımın 500 TL olan ilk ödemesi banka hesaplarına yatırılmıştır. Hayırlı olsun'' ifadeler yer aldı.

Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Belediyelerin yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da doğal gaz tüketim desteğini ihtiyaç sahiplerine iletmeye devam ediyor. Bu kapsamda, önümüzdeki haftalarda 900 TL ile 2.500 TL arasında değişen destek ödemesinin hak sahiplerine verilmesi bekleniyor.