Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu son dakika yaptığı açıklamada 20 Şubat'a kadar ödemesi yapılan KYK yurt ücretlerinin öğrencilere geri ödeneceği açıklandı. 6 Şubat Kahramanmaraş depremi sonrasında depremzedelere barınacak yer olacağı açıklanan KYK yurtlarının kapatılması sonrasında üniversitelerde de uzaktan eğitime geçilmişti.

Bu açıklama sonrasında yurt ücretlerini ödeyen öğrenciler de yurtları boşaltmıştı. Gözler merakla bakanlığa çevrilmişken, dönem içi yurt ücreti ödeyen öğrencilere geri ödeme yapılacağı açıklandı. Öte yandan depremzede öğrencilerin ücret ödemeyecekleri de belirtti. 

Gerek depremzede öğrenciler gerekse de yurt ödemesi yapan öğrencilere özel açıklama Bakan Kasapoğlu tarafından yapıldı.  20 Şubat itibariyle yurtta kalan öğrencilerin ücret ödemeye devam edeceğini ancak depremzede öğrencilerin ise ücret ödemeyeceği açıklaması şu şekilde;

"Sevgili gençler, GSB Yurtlarımızda 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyenlerin ücretleri iade ediliyor. 20 Şubat itibarıyla yurtta kalan gençlerimiz ücret ödemeye devam edecek olup depremzede öğrencilerimiz ise hiçbir ücret ödemeyecektir."