Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım imkanları son dönemlerde sık sık araştırılıyor. Yaşanan ekonomik krizin boyutu arttıkça vatandaşların yardıma ihtiyacı da artıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hiçbir vatandaşı zor durumda bırakmazken ayrıca özel durumu olanlara da yardım veriyor. Sürekli olarak verilen yardımlardan biri olan evde bakım maaşı mart ayı ödemeleri için başvurular başladı.

Evde bakım maaşı, belirli şartlar doğrultusunda her ay düzenli olarak ödenen yardımlar arasında yer alıyor. Özel durumda olan hanelerin yükü bu yardım ödemesi sayesinde biraz azalıyor. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin bakımını üstlenenlere yapılan evde bakım maaşı yardımı 15 Mart tarihinden itibaren hesaplara geçecek. Başvuru yapanlar 15 Mart'ta ödeme alacak. 4337 TL evde bakım maaşı yardımı için şartlar ve detaylar haberimizde…

bakanlik-bu-hanelere-4337-tl-aylik-destek-veriyor-15-martta-almak-icin-basvurun-2

Başvuruları Hemen Yapabilirsiniz

Aile Bakanlığı, dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlar için sosyal yardım ödemelerini aralıksız olarak sürdürüyor. Nakit Yardım almak için Bakanlığa başvuru yapmak yeterli oluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuruları e-Devlet'ten ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapılabiliyor. Özellikle evde bakım maaşı yardıma ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenenlere İlaç gibi geliyor. Evde bakım maaşı başvuru işlemlerini bugün yapanlar 15 Mart tarihinden itibaren ödeme alabilecek. Üstelik Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara yatacak.

İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek

bakanlik-bu-hanelere-4337-tl-aylik-destek-veriyor-15-martta-almak-icin-basvurun-1

Mart Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Evde bakım parası, memur maaş katsayısı oranında her 6 ayda bir artıyor. Ocak ayında memur maaşlarına yapılan %30 oranında zam sonrasında evde bakım maaşına da artış yapıldı. Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara geçecek. Ödemeler ise 15 Mart tarihinde başlayacak bakanlık tarafından yayınlanan liste doğrultusunda 31 Mart tarihine kadar devam edecek. Daha önceden başvuru yapan ve evde bakım maaşı almaya hak kazanan vatandaşlara mart ayı ödemeleri 4337 TL olarak verilecek. Başvuru esnasında IBAN numarası verenler banka hesaplarından vermeyenler ise PTT'den ödemesini alabilecek.

bakanlik-bu-hanelere-4337-tl-aylik-destek-veriyor-15-martta-almak-icin-basvurun-3

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

Evde bakım maaşı başvuru şartları Aile Bakanlığı tarafından önceden belirlendi. Hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması ve bakıma muhtaç kişinin sağlık raporu evde bakım maaşı alabilmek için önemli. Bu şartları taşıyanlar başvuru işlemlerini hemen yapabilir.