TC Kimlik numaranıza ödemeler yatırıldı. Aylık desteklerden faydalananlar merakla yatırılacağı tarihi beklerken, PTT hesaplarına yatırıldığı açıklandı. Devlet dar gelirlinin yanında olduğunu çeşitli sağladığı desteklerle onaylarken, evde bakım maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara yatırıldı. 

Her ayın 15'i itibari ile ödenmesi yapılan evinde yaşlı, yardıma muhtaç, engelli kişilere bakanlara ödenen Evde bakım maaşı ödemeleri ile alakalı son dakika açıklama yapıldı. Her ayın ikinci haftası itibari ile yatırılmaya başlanan ve 31'ine kadar PTT aracılığı ile ödenmesi yapılan Evde Bakım Maaşı bu ay ikinci kere zamlı olarak ödenmeye başlandı. 2022 senesinde 3.336 TL olan evde bakım maaşı ödemeleri Ocak ayı zammı sonrasında 1.000 TL zamlandı ve 4.336 TL olarak ödeniyor. 

Maaşlar il il hesaplara yatırılıyor. Ödeme kapsamında 4.336 TL yatırılıyor. 

SMS ile sorgulama

Evde bakım parasını Ziraat Bankası aracılığıyla alanlar, SMS ile hesaplarını kontrol edebilirler. Cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp 4737’e SMS yazarak evde bakım maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

SMS ve e-Devlet üzerinden maaşlarının yatıp yatmadığını kontrol edebilir. İl il ödemeleri yapılan ödemeler 4.336 TL olarak hesaplara geçiyor. 

Evde Bakım Maaşı ödeme tarihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından her ayın 15'i ile 31'inde ödemesi yapılan Evde Bakım Maaşı ödemeleri geçtiğimiz hafta Çarşamba günü itibari ile yatırılmaya başlandı. 

Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız! Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız!