Halit Ziya Uşaklıgil'in ölümsüz romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu tekrardan ekranlarda olmaya hazırlanıyor. Dijital platform için çekimleri başlayacak olan Aşk-ı Memnu dizisi Bihter'i geçtiğimiz haftalarda Farah Zeynep Abdullah olduğu açıklanmıştı. Eski karakterlerin bir bir merakla kim olacağının merak edildiği film de en çok merak edilen karakter ise Behlül olarak bilinirken, birçok oyuncu ile set çalışması yapıldığı ve kimin kabul edileceğine henüz karar verilmediği iddia ediliyor. Öte yandan Aşk-ı Memnu filmi çekimleri yeni başlayacak olsa da çekimlerin eski zaman tarihli olarak başlayacağı da ortaya atılan iddialar arasında yerini aldı.

Aşk-ı Memnu filmi ile alakalı ortaya atılan iddialarda 1975'li yıllarındaki aşkın anlatılacağı söyleniyor. Halit Ziya Uşaklıgil'in eseri olan Aşk-ı Memnu ilk 1975 senesinde çekilen 2. dizi olarak izleyicisinin karşısına çıkmıştı. O dönem altı bölümlük dizinin ilk bölümü 19 Nisan 1975'te TRT 1 kanalında yayınlanmış ve Itır Esen Nihal karakteri, Müjde Ar Bihter karakteri ile izleyici karşısına çıkarken Salih Güney de Behlül karakterini canlandırmıştı. 

Kızılcık Şerbeti Yayından Kalkıyor! RTÜK Kararını Verdi Kızılcık Şerbeti Yayından Kalkıyor! RTÜK Kararını Verdi

Aşk-ı Memnu filmi oyuncuları

Geçtiğimiz hafta Aşkı Memnu filmi için oyuncu kast çalışmalarının başladığı açıklanmıştı. Öyle ki Bihter için FArh Zeynep Abdullah'ın seçildiği açıklaması üzerine Behlül karakteri merakla araştırılmıştı. Farah Zeynep Abdullah'ın Bihter'inin karşısında Behlül karakterine Boran Kuzum hayat verecek. Öyle ki Furkan Andıç, Halit Özgür Sarı ve Serkan Çayoğlu da adaylar arasında olduğu bilinirken, Farah Zeynep Abdullah'ın en iyi uyumu Boran Kuzum ile yakaladığı söyleniyor. 

Aşkı Memnu Firdevs'i ise Camdaki Kız dizisine veda eden Hande Ataizi olarak açıklandı. Hazal karakteri ile Helin Kandemir karşımıza çıkacak. 

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde başrol olan Ebru Özkan ise takvim düzenlemesi sağlanacağı açıklaması ile birlikte filmde Matmazel olarak karşımıza çıkacak. Nezaket Erden ise filmde karşımıza Peyker olarak çıkacak. 

İşte yavaş yavaş cast çalışmalarının tamamlandığı Aşkı memnu filminde zaman kavramı olarak ilk başlayan Aşkı Memnu filminin 1975'ler uyarlaması ile çekilecek