Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere PTT üzerinden yardım ödemesi yapıyor. Tek şartla ihtiyaç sahibi kişiler düzenli sosyal yardım aldıkları gibi tek sefere mahsus ödemelerden de faydalanabiliyor. Bakanlık bu kişilere 15.000 TL sosyal yardım ödemesi yapacak. Gerekli şartları taşıyanlar e-Devlet'ten form doldurarak başvuru yapabilecek. İhtiyaç sahibi kişiler, asgari ücretliler, emekliler alabilecek.

Sosyal yardım ödemeleri özellikle dar gelirli vatandaşlar için bu ekonomik koşullarda son derece önemli. Her geçen gün artan Nakit paraya ihtiyacı büyüyerek devam ederken alım gücü düşüyor ve vatandaşların sosyal yardımlara olan ihtiyacı yükseliyor. Dar gelirliler için devlet kolları sıvadı. Bu defa ödeme sadece ihtiyaç sahiplerine değil aynı zamanda emekli ve asgari ücretlilere de yapılıyor. Tek seferlik 15.000 TL nakit para bu kişilerin hesaplarına yatıyor. Peki, kimler başvuru yapabilir? Mart ayı aile destek yardımı ne zaman ödenecek?

Aile Destek Yardımını Kimler Alabilir?

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerle birlikte emekli ve asgari ücretliler için de verilen aile destek yardımı ödemeleri ilgi ile Takip ediliyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayından bu yana devam eden ve yine Temmuz ayına kadar sürecek olan ödemelerden geliri Asgari ücretin üçte birinin altında olan herkes faydalanabiliyor. Yani hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin ⅓’ünden az olması durumunda bu desteği alabilirsiniz.

5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın

Aile Destek Yardımı 2023 Ne Kadar?

2023 yılının gelmesiyle birlikte birçok sosyal yardım ödemesinde de artış oldu. Aile destek yardımı 2023 ne kadar sorusunun yanıtı da bu sebeple merak ediliyordu. Türkiye Aile Destek yardımına artış yapılmadı. Çünkü son olarak Kasım ayında bir artış olmuştu. Aile Destek paketi yardımı hane içindeki kişi başına düşen gelire göre 850 ile 1250 TL arasında değişiyor. Aylık bu ödeme yapılırken yıllık toplam verilen tutar 15 bin TL'ye kadar yükseliyor.

Mart Ayı Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Yeni bir ayın başlaması ile birlikte aile destek yardımı ödemeleri de bir kez daha gündemde. Mart ayı aile destek yardımı ne zaman hesaplara yatacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Aile Bakanlığı henüz takvimi açıklamada ancak 15 Mart tarihinden itibaren ödemelerin hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.