2023 asgari ücreti açıklandıktan sonra çalışan herkesin yüzü gülmeye başlasa da gelen zamlar mutluluğun kısa sürede sonlanmasına neden olmuştu. Bugün gelen bir haberle asgari ücret 9500 TL olarak belirlendi.

2023 asgari ücreti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. 2022 yılının Temmuz ayında gelen ara zamla beraber asgari ücret 5500 TL olmuştu. 2023 asgari ücret toplantılarının ardından belirlenen asgari ücret 8500 TL’ye yükseldi. Asgari ücretin bir hayli yükselmesi çalışanların yüzünü güldürmeye yeterken gelen zamlar herkesi etkilemeye yetti.

Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde alınan karar kapsamında özel sektör çalışanlarına isteyen şirket doğalgaz desteği verebilecek. İşverenler tarafından verilecek olan doğalgaz desteğinden faydalanmak isteyen kişiler için ayrıntılar belli olmaya başladı. Çalışanlara verilecek olan ısınma desteği ile vatandaşlar bir nebze de olsa rahatlayabilecek.

En Düşük Maaş 9500 TL!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde asgari ücret net 8500 TL olarak açıklanmıştı. Asgari ücret harici devlet tarafından açıklanan müjde kapsamında özel şirketler istedikleri takdirde çalışanlarına 1000 TL ısınma yardımı da yapabilecek. Yapılacak yardım primden ve gelir vergisinden düşürülmekle beraber nakit olarak ya da kartlara yükleme şeklinde yapılabilmektedir.

Çalışanlara verilen minimum asgari ücret 8500 TL tutarında olurken eğer bir iş yeri ısınma yardımı da yaparsa 1000 TL yardım etmiş olacak. Hal böyle olunca da asgari ücretli çalışanın maaşı da 9500 TL tutarına yükselmiş olacak. 30 Haziran 2023 tarihine kadar çalışanların maaşlarına ek olarak verilecek olan 1000 TL ödeme ısınma desteği olarak maaşlara ek verilecektir.