Seçime 2 ay kadar vakit kalmışken, devletin elini cebine sokacağı ön görülüyor. Asgari ücrete gelen zam sonrasında enflasyonun da eş zamanlı olarak artmaya başlaması, maaşları adeta eritmişken, bu durumun farkında olan devletin yeni zam için çalışmalara başladığı kulislerde konuşuluyor. Bir de hali hazırda seçimlerin olacağı ve seçim vaadi olarak çalışanın cebinin dolacağı da belirtiliyor. 

Yani kulislerde dolanan bilgilere göre asgari ürete ek zam yolda olabilir... İşte detaylar

ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak

Asgari ücrete ara zam müjdesi

Seçim dönemi olması sebebiyle adaylar, vaatlerini de sunarken, söz konusu çalışan olduğunda maaşlara zam söz konusu olduğu da biliniyor. Mayıs ayında seçimlerin olacak olması çalışanı sevindirdi. Akıllara tekrardan zam talepleri gelirken, seçimlerden hemen önce asgari ücrete ek zam yapılacağı ve 10 bin TL civarına yuvarlanacağı iddia ediliyor. 

Asgari ücrete Ocak ayında yapılan yüzde elli üzeri zam, enflasyon karşısında erimesi ile birlikte ek zam talepleri belirmeye başladı. Yıkıcı Kahramanmaraş depremi sonrasında artan fahiş fiyatlar, ülkeyi derinden sarsarken, asgari ücretliye ek zam olacak mı? şeklinde aramalar da belirdi. Peki asgari ücretliye ek zam olacak mı?

Mayıs ayında seçim olması gerekçesi ile Nisan ayının sonunda asgari ücretliye ek zam açıklaması yapılacağı ve mayıs ayı maaşının da zamlı ödeneceği kulislerde çok konuşulmaya başladı. 

Geçtiğimiz seneden bu yana yüzde elliden fazla zam alan asgari ücretliye ek zam iddiaları sonrasında ne kadar zam yapılacağı da konuşuluyor. Öyle ki 8.506 TL olan asgari ücretin 5 haneli rakamlara ulaşacağı umudu devam ediyor. 

Ancak söz konusu zam ve zam miktarı sadece iddia çerçevesinde olduğunu söyleyelim. Asgari ücrete ek zam 1.500 TL civarında olması sonrasında maaşların 10 bin TL olarak ödeneceği ve sonrasında zaten Temmuz zammının geleceği de belirtiliyor. Bu seçim atmosferinde asgari ücrete ek zam talebi konusunun daha çok konuşulacağı bilinirken, zam gelmesi de olası gibi gözüküyor.