Devlet tarafından hibe verilmeye devam ediliyor. Kırsal Kalkınma Projesi dahilinde destek verilmeye devam ediliyor. Özellikle köy hayatında etkili olmak isteyen kişilere devlet tarafından destek verileceği duyuruldu.

Özellikle köy hayatını seven ve bu konuda eğitim almış olan kişiler ellerine maddi imkan geçmediğinden dolayı bu konuda etkili bir şekilde rol oynayamamaktadır. Tam da bu noktada devlet duruma el atarak kişilere yeterli desteği vermek adına çalışma göstermektedir. Devlet tarafından verilen hibe desteği için gereken şartlar belli oldu. Tam da bu anlamda devlet tarafından 250 bin TL hibe desteği devlet eliyle verilecektir. Verilen hibe desteğinden faydalanmak için bazı özellikleri taşımanız şarttır.

Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı

Bütün adayların 18 yaşını doldurması ve kırsal alanda yaşayacağına garanti vermesi gerekmektedir. Bu kişiler de hibe desteği başvuruları açılacaktır. Özellikle üniversite mezunlarının hayvancılık, ormancılık ya da gıda ve su ürünleri alanında herhangi bir bölümü bitirmiş olması gerekmektedir. Üniversite mezunları harici lise mezunları için tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı ya da gıda teknolojisi alanlarında ilgili olmak ya da meslek lisesinde bu alanlarda okumuş olması şarttır. Bu şartları karşılayan kişiler başvuru yaptığı zaman uygun görüldüğü takdirde 250 bin TL hive sunulacaktır.