Türkiye'nin en uzun soluklu polisiye dizisi Arka Sokaklar 17. sezonuna çok büyük eksiklikler ile başlamıştı. Arka Sokaklar dizisinden özellikle de Mesut komiserin ayrılması sonrasında izleyici kitlesi başka dizilere yönelmişti. Düşen reytingler sonrasında türlü türlü iddialar ortaya atılmıştı. Son olarak Kasım ayında son bölümü ile yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin 45 günlük ara verdiği açıklaması yapılmıştı. Yapımcı Türker İnanoğlu'nun rahatsızlığından mütevellit bu aranın gerçekleştiği söylenirken Arka Sokaklar dizisi bir türlü başlamamıştı. 

3 Şubat'ta başlayıp başlamayacağı merak edilen Arka Sokaklar dizisi Kanal D yayın akışında yer almadı. Akıllarda bir soru Arka Sokaklar final mi yaptı? Arka Sokaklar final yapmadan mı bitti?

Kanalı değişecekti

Arka Sokaklar dizisi hakkında türlü türlü iddialar ortaya atılırken, ilk iddia ise yapımcının kanaldan parasını alamadığı iddiaları oldu. Kanal D Erler Film'e çek olarak yaptığı ödemesi yapımcı firması tarafından zamanında bozulamıyordu. Bu söylentiler sonrasında Yapımcı Şirketin başka kanal ile anlaşma sağladığı hatta ATV kanalına geçeceği de konuşuluyordu. Kanal tarafından yayınlanan yalan olduğu açıklaması sonrasında hala daha başlamayan dizide 45 gün süre de dolmuş ve izleyicinin hayalleri de yavaş yavaş suya düşmeye başlamıştı. 

Hala ses yok

Arka Sokaklar dizisinden hala daha bir haber yokken, Erler Film çekimlerin bu sezon başlamayacağı açıklamasını yaptı. Oyunculara başka yapımcılar ile anlaşabilirler açıklamasını yapılması sonrasında ilk adım Zafer Ergin'den geldi. 

Zafer Ergin ayrılığı açıkladı

Zafer Ergin Nam-ı diğer Rıza Baba Arka Sokaklar dizisi oyuncu kadrosundan ayrıldığını açıklaması sonrasında yaprak dökümü başladı dedirtti. Özgür Ozan, Oya Okar, İlker İnanoğlu, Ozan Çobanoğlu, Tunç Oğuz, Oğuz Peçe gibi oyuncularının arasında artık Zafer Ergin yok. 

Mesut'a açık kapı bırakılmıştı

Arka Sokaklar 16. sezon sonunda Mesut Komiser'in vurularak yurt dışına tedaviye gönderilmesi öldü olarak gösterilmemesi diziye geri gelebilir iddialarının ortaya atılmasını sağlarken, tedaviden dönecek diyen izleyici sayısı da bir hayli fazla idi. 

Yasak Elma Setini Hayvanlar Bastı! Akrepten Sonra O İsimde Arı Saldırısında Ölecek Yasak Elma Setini Hayvanlar Bastı! Akrepten Sonra O İsimde Arı Saldırısında Ölecek

Mesut Çoruh mutlu etti

Ancak Mesut komiserin gelmeyeceği kesinleşti. Ve Şevket Çoruh çok başarılı bir yapım için imza attı. Uzun süredir Şevket Çoruh hayranlarının merakla beklediği haber geldi. Şevket Çoruh Tetikçi dizisi ile anlaştı. Çok kısa süre içerisinde yeni dizisi çekimleri başlayacak. Timuçin Esen ile başrolde oynayacak olan Şevket Çoruh, Arka Sokaklar oyuncularından gelen en iyi haber olarak gündemdeki yerini koruyor

Arka Sokaklar başlayacak mı?

Arka Sokaklar dizisi akıbeti henüz belli olmasa da tüm oyuncuların gitmesi ile tekrardan başlamayacağı düşünülüyor