Arka Sokaklar dizisinden Kasım ayından beri haber alınamıyor. Geçtiğimiz sezon sonunda birçok kemik oyuncusu ile birlikte Şevket Çoruh'u da kaybeden Arka Sokaklar dizisi final yapmadan bitiyor. Öyle ki 17 yıllık hayatına final bile yapmadan son verilen Arka Sokaklar dizisi ile alakalı birçok iddia mevcut.

17. sezona muammalı bir şekilde başlayan Arka Sokaklar dizisi kadrosuna yeni oyuncular girse bile Şevket Çoruh'un yokluğunu dolduramadı. Zaten sezona geç başlayan dizi Kasım ayında 45 günlük ara verdiklerini açıklamış ve bu aranın da yapımcının rahatsızlığı olduğu söylenmişti.  Akabinde Arka Sokaklar dizisinin ATV ekranlarında yayınlanacağı iddia edilmişti. 

Kanal D'nin dizi yapımcılarına maaşı çek olarak verdiği ve bu çeklerin de bozulmasında sorunlar çıktığı iddiaları mevcut iken oyunculara ödenen maaşların geç verilmesi ya da eksik verilmesi sete çıkmamalarına mahal vermişti. 

45 gün vakit Ocak ayında doldu. Ancak hala ses sedanın çıkmadığı Arka Sokaklar dizisi ekibine başka projeler ile ilgilenebilirsiniz denilmişti. 

Uzun zamandır Türker İnanoğlu'nın iyileşmesini bekleyen ekipten ilk adım geldi. 

Dizinin Rıza babası Zafer Ergin diziden ayrıldığını açıkladı. En kısa sürede dizinin başlayacağı iddiaları da böylece rafa kaldırılmış olurken, final yapmadan biten diziler arasına girdi. 

Yeniden çekilirse ne olacak

Bir türlü bitmek bilmeyen 45 günlük ara ile alakalı şaibeler devam ediyor. Öyle ki Arka Sokaklar dizisinin çekimlerine tekrardan başlanacağına karar verilirse yeni oyuncular ile devam edeceği açıklanırken, izleyici bu durumda dizinin başlamayacağından emin gibi duruyor. 

Rıza Baba dönemi kapandı

Arka Sokaklar dizisinden Zafer Ergin de ayrıldığını ve önüne bakacağını açıkladı. Mesut Komiser'den sonra Rıza Baba'nın da olmaması dizi başlasa bile izlenmez yorumlarını yaptırıyor. 

Şevket Çoruh yaprak dökümünü başlattı

Usta isim Şevket Çoruh'un geçtiğimiz sezon sonunda ayrıldığını açıklaması ile birlikte dizinin kemik izleyici kitlesi de adeta diziyi terk etmiş ve 17. sezona startını veren dizi reytinglerde tökezlemişti. Bir de Cuma akşamı reyting savaşının kızışması da dizinin reytinglerini etkilemişti.

Kızılcık Şerbeti Yayından Kalkıyor! RTÜK Kararını Verdi Kızılcık Şerbeti Yayından Kalkıyor! RTÜK Kararını Verdi

Arka Sokaklar final mi yaptı

Arka Sokaklar dizisi tekrardan başlayacak mı sorusunun yanıtı merak edilirken, dizinin final yapmadan bitmiş olma ihtimali kuvvetli gibi duruyor. Sosyal medya da ise dizi ile alakalı olarak son bir final bölümünün çekileceği söyleniyor. Eğer ki dizi devam kararı alsa bile kaybettiği oyuncuları ile reytinglerde pek başarılı olamayarak sezon sonunu göremeyecektir.