Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve tüm Türkiye’yi etkileyen deprem felaketinin ardından bildiğiniz gibi 11 şehirde OHAL karası alındı. OHAL kararı kapsamında da yeni kararlar alındı. Özellikle araba sahiplerini sevindiren haber geldi. Açıklanan haber kapsamında araç muayene sürelerinin ertelendiği duyuruldu.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından tam 1 ay geçti. Deprem felaketinden etkilenen iller OHAL kapsamında yer alırken depremzedeler için yeni çalışmalar yapılmaya başlandı. Bir yeni karar da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından geldi.

Cezalar Siliniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı OHAL ilan edilen illeri ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada OHAL ilan edilen illerde yaşayan vatandaşların araçları için muayene sürelerinin uzatıldığı belirlendi.

QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi

Araç sahiplerinin üzerine düşen görevlerden biri de araç muayenesi olurken bir diğer alınan karar ise trafik cezalarına da erteleme kararı geldi. 6 Şubat tarihinden itibaren OHAL süresi sonuna kadar araç muayene işlemlerinin OHAL süresi sona erdiği tarihten itibaren 1 ay sonrasına kadar geçerli olacağı açıklandı. Yapılan açıklamada:

"OHAL süresi bittikten 30 gün sonrasına kadar vatandaşlarımız araçlarını istedikleri yerde muayene ettirebilecekler. Bu dönemde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezaları da iptal edilecek" denildi.