Milyonlarca araç sahibi son zamanlarda akaryakıt fiyatlarıyla ilgili can sıkıntısı yaşamaktadır. Araç sahipleri benzin ve motorin fiyatlarını takip etmekte zorlanırken akaryakıt fiyatları sürekli yenileniyor. Dün gece benzin fiyatlarına 67 kuruş zam geldiği duyurulmasının ardından bugünde motorine zam geldiği duyuruldu.

Brent Petrol Fiyatları Yükseliyor!

Akaryakıt fiyatlarını doğrudan etkileyen brent petrol fiyatlarında resmen bir kaos yaşanıyor. Kısa süre önce düşüş gösteren brent petrol fiyatları yeniden yükselişe geçti. Brent petrol varili bu hafta öncelikle 85 doları görmüş ve şuanda da 84 dolardan işlem görmektedir. Akaryakıt fiyatlarının yükselmesinin en önemli sebebi olarak da dolar fiyatları gündeme geliyor. Bildiğiniz gibi akaryakıt fiyatları kur üzerinden yapılmaktadır. Dolar kurunda yaşanan düşüşler akaryakıt fiyatlarını düşürmekte, yaşanan yükselişler akaryakıt fiyatlarını yükseltmektedir. Şuanda dolar fiyatı 18,79 TL’den işlem görürken, serbest piyasada bu rakam 19 TL bandını da aşmış durumda.

Benzine 67 Kuruş Zam Geldi!

Dün sektör temsilcileri tarafından aktarılan bilgiler kapsamında benzine tam 67 kuruş zam geldiği duyurulmuştu. Akaryakıt sektörü kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre benzine gelen zam dün geceden itibaren geçerli olmakla beraber tabela da fiyatların değişmesine neden oldu. En son dün gece zamlanan benzin fiyatlarına kısa sürede zam beklenmiyor. Hafta içerisinde eğer maliyetlerde artış veya azalış olursa benzine zam veya indirim gelebilir.

Motorine 1 Lira 5 Kuruş Zam!

Akaryakıtta benzin zammının ardından motorine de zam geldiği duyuruldu. 2023 yılının gelişi 17 gün olsa da motorine hiç zam gelmemişti. Akaryakıt sektörünün güvenilir kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre motorine yılın ilk zammı geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresine 1,05 TL zam geleceği duyuruldu. Gelen zamdan sonra tabelalar bir kere daha değişecek.

EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından güncel akaryakıt fiyatlarında tabelalar arka arkaya değişirken araç sahipleri güncel akaryakıt fiyatlarını takip etmekte zorlanmaktadır. Şuanda:

İstanbul’da benzin fiyatı 20,34 TL olurken motorin fiyatı 22,11 TL’den,

Ankara’da benzin fiyatı 20,60 TL olurken motorin fiyatı 22,31 TL’den,

İzmir’de benzin fiyatı 20,55 TL olurken motorin fiyatı 22,42 TL’den satışa sunulmaktadır.