Sıfır araç alma hayali kuran kişiler tarafından ÖTV indirimi merak içerisinde bekleniyordu. Konuyla ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den geldi. Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamada ÖTV indiriminin olmayacağı söylendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sıfır araç alacaklar için üzücü haberi verdi. Otomobilde ÖTV indirimin gündemde olmadığını söyleyen Nureddin Nebati tarafından:

"Bu konuyu kim yayıyor anlamış değilim. Araç piyasası oldukça canlı, talepte herhangi bir sıkıntı yok, arzda sıkıntı var. Otomotiv sektörü öncelikle arzı artırsın" denildi.

Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın

Yıl Ortasında Asgari Ücrette Artış Olmamalı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hem memur hem de emekli maaşlarının yılda iki defa güncellenmek üzere garanti altına alındığını söyleyerek tüm kesimlerin maaşlarında ciddi artışlar olduğunu savundu. Bakan Nebati tarafından:

"Enflasyonu çözdük. Yıl ortasında asgari ücrette artış ihtiyacı olmaması lazım. Bu Cumhurbaşkanımızın takdirinde olan bir konu" denildi.