Kadınlar 3. Ligi'ndeki Muğla Atletikspor Kulübü futbolcusuyken gösterdiği iyi performans sayesinde Süper Lig takımlarından birine yükselen Eylül Yiğit, yeni hedefini açıkladı. 

Başarılı performansı sayesinde 1207 Antalyaspor FK'nın dikkatini çekip kampa davet edilen 18 yaşındaki futbolcu, milli formayı giymeyi hayal ediyor. 

Muğla Datça'da yaşayan Eylül, takımla antrenman yapmaya başlayacağını söyleyerek, çocukluğundan bu yana futbola meraklı olduğunu kaydetti. 

Futbol merakı nedeniyle çevresinde oynayacak arkadaşı olmadığını ve bu yüzden de erkek arkadaşlarıyla futbol oynadığını söyleyen Eylül, 'Kendimi bu şekilde geliştirdim. Çevremde 'kızdan futbolcu mu olur?' eleştirilerine rağmen tutkumdan vazgeçmedim.' dedi. 

antalyasporfk

Profesyonel Futbolcu Oldu 

Daha önce Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya'nın bir dönem Bodrumspor ve Milasspor'da profesyonel futbol oynayan eniştesinin desteğiyle futbola devam ettiğini aktaran Eylül, Muğla Atletikspor Kulübü ile imzaladığı sözleşmeyle profesyonel olduğunu belirtti. 

Hedef Milli Takım!

Maçlarda gösterdiği etkileyici performansla Süper Lig ekiplerinden 1207 Antalyasor Kadın FK takımının radarına giren Eylül, aldığı bu davetle takım kampına dahil olduğunu söyledi. 

Amerikalı kadın futbolcu Alex Morgan'ı örnek aldığını belirten Eylül, milli formayı terletmek istediğini şu sözlerle aktardı: 

Didem Arslan Mithat Olayı: 6 Aylık Suskunluğun Ardından Katilin Dili Çözüldü Didem Arslan Mithat Olayı: 6 Aylık Suskunluğun Ardından Katilin Dili Çözüldü

Çocukluğumda mahalle arasında erkek arkadaşlarımla başladığım futbol kariyerimde Kadınlar Süper Ligi'ne kadar yükselmenin sevincini yaşıyorum. Şimdiki hedefim ise milli formayı terletmek.

antalyaspor

Beşiktaş Forması Giymek İstiyor 

Öte yandan Eylül, taraftarı olduğu Beşiktaş takımında forma giymek istediğini söyleyerek 'Bildiğim kadarıyla Muğla'nın Süper Lig'deki tek kadın futbolcusuyum. Kimse hayallerinden vazgeçmesin. Başarı hikayemle örnek olmak istiyorum. Kadınlar her işin üstesinden gelebilir.' dedi.