Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı EGO Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, toplu taşımaya zam yapıldığı belirtildi. EGO Genel Müdürlüğü'nün zam açıklamasının ardından, güncel bilet fiyatları araştırılmaya başlandı.

EGO Öğrenci Tam Bilet Ücreti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı EGO Genel Müdürlüğü'nün zam duyurusunda, maliyet artışları gerekçe gösterildi ve başka çaremiz kalmadı denildi. Yapılan zam ile birlikte, tam bilet 9.5 TL, öğrenci bileti 4.75 TL, öğrenci abonmanı ise aylık sınırsız 140 TL olarak belirlendi.

18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı 18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı

15 Ocak'ta Geçerli Olacak

Toplu taşımaya yapılan zam, 15 Ocak 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek. EGO Genel Müdürlüğü, CNG fiyatlarının vatandaşların lehine düzenlenmesi için Cumhurbaşkanı'na, ilgili makamlara ve BOTAŞ'a durumun arz edildiği ve düzenleme yapılmaması durumunda tekrar zam yapılacağını belirtti. Söz konusu açıklamada ''Bu süreçte kamu toplu ulaşımında kullanılan CNG fiyatında vatandaşlarımızın lehine yeni tarife düzenlemesi yapılması için Sayın Cumhurbaşkanına, ilgili Bakanlıklara ve BOTAŞ’a durum arz edilmiştir. Bu düzenlemenin yapılmaması halinde bilet fiyatlarına tekraren zam yapılması zorunlu olacaktır. Aksi halde EGO’nun faaliyetlerini sürdürmesi mümkün gözükmemektedir.'' ifadelerine yer verildi.