Bugün güne düşüşle başlayan ons altın fiyatı ve FED cephesindeki faiz artırımına dair belirsizlikler, altın fiyatlarına 20 ayın en büyük kaybını yaşattı. 

fedfaiz

ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor

FED'in tekrar sahin konuşmaları, enflasyonu istedikleri noktaya getiremedikleri çin faiz artışına devam edecekleri piyasada belirsizliğe yol açtı. Bu nedenle de altın fiyatları, Haziran 2021'den bu yana en büyük aylık kaybı yaşadı. 

Yılın başından bu yana hızlı bir yükseliş yakalayan altın, Şubat ayında şu ana kadar yaklaşık %6 değer kaybederek keskin bir dönüşe geçiyor. 

fed

Bu ayın başlarında Nisan 2022'deki rekorunu tekrar kıran altın, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamıştı. Daha sonra gelen güçlü veriler, ABD ekonomisinden işaretler, FED'in enflasyonu düşürmek için daha agresif davranma işareti, altında belirsizliklere yol açtı. 

altin-4

Gram Altın Fiyatı Ne Durumda? 

Gün içinde 1.120 TL'ye kadar sıçrayan gram altın, bu yazının yazıldığı dakikalarda 1.102 TL civarında seyrediyor. Dünkü kapanışı 1.103 TL'nin altında olan gram fiyatı, ons altının fiyat hareketini takip ediyor.