Geçtiğimiz günlerde 1.100 TL'yi aştıktan sonra tekrar rekor yenileyen gram altın fiyatı, dün 1.174 TL seviyesinde kapanış yapmıştı.

İslam Memiş'in daha önceki tahminlerinde de bildiğimiz üzere altın, 2023 yılında en çok yükseliş beklenen yatırım araçlarından biri. Hatta öyle ki altını olanlara 'satmayın' uyarısı yapan İslam Memiş, 6'lı masanın adayının fiyatlarda etkili olacağını ekledi. 

Peki İslam Memiş neden 'satmayın' uyarısı verdi? 6'lı masanın adayı altın fiyatını nasıl etkileyecek? Altın fiyatında izlenmesi gereken seviyeler hangileri? İşte tüm merak edilenler... 

altinfiyati

Altın İçin Son Bir Alım Fırsatı Daha Var! 

Geçtiğimiz gün TGRT Haber'de para piyasalarına yönelik değerlendirmeler yapan Memiş, şunları kaydetmişti:

Kaygan bir zeminde olduğumuzu belirtmekte yarar var. Küçük yatırımcı için özellikle söylüyorum. Bir dalgalanma yaşanabilir. Bu dalgalanmada düşüş yaşanabilir. Bunun sebebi ise Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili piyasaların henüz fiyatlama yapmamasıdır. İşte aday açıklandığında piyasalar fiyatlama yapacaktır. Bunu beklemekte yarar var. Dövizle borçlanmak oldukça riskli. Altında kar satışları yaşanabilir. Altın için alım yapacak olan varsa Şubat ayını beklemelidir. Gümüşün ise altına göre performansı daha iyi. 

altinfiyat

5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın

26 Ocak Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Dün kapanışını 1.174 TL'den yapan gram altın, bugün anlık olarak 1.178 TL seviyesini gördü. Bu yazının yazıldığı dakikalarda ise 1.170 TL'den işlem görüyor. 

Hızlı yükselişleriyle yatırımcılarına güzel kâr bırakan gram altın, bugünlerde oldukça volatil seyrediyor. Önümüzdeki günlerde önünde bulunan 1.180 TL'lik direnç seviyesi ise şimdilik hala oyunda. 

ltinbilezik

26 Ocak Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Dün 1.961 TL seviyesinde günü kapatan çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatının yükseldiği dakikalarda oynak seyretti. Gün içinde en çok 1.963 TL seviyesini gören çeyrek altın fiyatı, bu yazının yazıldığı dakikalarda 1.945 TL seviyesinde. 

altinfiyatii

26 Ocak Ons Altın Fiyatı Ne Kadar?

Gram ve çeyrekteki hareketliliği asıl belirleyen ons altın fiyatı, dün 1.946 dolardan kapanış gerçekleştirdi. Tarihi 1.800 dolarlık kritik seviyeyi gerisinde bırakan ons altın fiyatı, gün içinde kademeli düşüş kaydetti. Bu yazının yazıldığı dakikalarda ise 1.940 TL seviyesinde.