EYT'de Son Dakika! Artı Binlerce Kişi Daha Emekli Olacak EYT'de Son Dakika! Artı Binlerce Kişi Daha Emekli Olacak

Son günlerde özellikle altın fiyatları ile dolardaki gelişmeler uzmanlar tarafından sıkı takip edilerek açıklamalar yapılıyor. Altın fiyatlarına dair açıklamalar yatırımcıların dikkatini çekerken kesin bir tarih bilgisi geldi. Yatırımcıların dikkatini çeken tarihler paylaşılırken “Altın fiyatları ne zaman yükselecek?” merak ediliyor. İşte güncel altın fiyatları detayları...

altin-fiyatlarinda-carsi-pazar-karisiyor-o-tarihte-tepetaklak-olacak-1

Uzmanlar Tarih Verdi!

Küresel çapta altın fiyatlarına etki eden faktörler devam ediyor. FED’in yapmış olduğu son açıklamalarla beraber ONS altındaki fiyatı durumunun 1.850 dolara artışı görüldü. Buna dikkat çeken uzmanlar, Şahin tonundaki açıklamalar sonrasında ONS altının 1.814 dolara indiğini belirtti.

Uzmanlar altın fiyatlarında yaşanan bu düşüşün kısa zamanda tekrar yükselişle sonuçlanmasını bekliyorlar. Tanınan ekonomistlerin yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda altın piyasasının manipülasyonu sürdürdüğü belirtiliyor. Gümüş ve altın dipteki fiyatları görüyorken tekrar yükselmesinin ise an meselesi olduğu belirtildi.

Altın Fiyatları Ne Zaman Yükselecek?

2023 Mart ayından itibaren altın fiyatlarında bir düzelme yaşandığı, ancak kısa vadede stabil düzeyde olmayacağı belirtilmişti. Haziran ayında ise agresif bir yükseliş göstereceği belirtiliyor. Şu an için altın fiyatlarının düşük bir seviyede seyrettiği ve bunun yatırımcılar için bir fırsat olduğu belirtiliyor. Bu nedenle de yatırımcıların fırsatı doğru değerlendirmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, en yüksek artışı ise Haziran ayı gibi bekliyor.

altin-fiyatlarinda-carsi-pazar-karisiyor-o-tarihte-tepetaklak-olacak-2

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı!

Altın fiyatlarının takibi vatandaşlar tarafından ve yatırımcıların göz hapsinde. Dalgalanmalar sürerken ONS altın 9 Mart tarihinde, yani bugün 1814 dolar seviyesinde işlem gördü. Bu esnada 9 Mart gram altın fiyatı ise 1.133 TL’ye kadar artış gösterdi. 9 Mart çeyrek altın fiyatı 1.852 TL civarındayken, yarım altında ise durum 3.705 TL’yi gösterdi. Tam altın fiyatları ise 7.382 TL’de görülürken, Ata altının fiyatı 7.571 TL oldu. 9 Mart atabeşli altın fiyatı ise 37.732 TL’den yatırımcıların ekranlarında görüntülendi.

Altın fiyatındaki şu anki durum yatırımcıların fırsat olarak değerlendirebileceği bir noktada olarak görülüyor. Fırsata çevrilebilecek düşüşlerden kazanç sağlanabileceğini uzmanlar belirtiyor.

Gümüşe Övgü Geldi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son tahminlerini açıklarken gümüşe yapılan yatırımın çok büyük kar getireceğini açıkladı. Geride bıraktığımız 2022 yılında yüzde 45 oranında en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi olduğunu vurguladı.