Altın fiyatlarındaki süre gelen hareketlilik aşağı doğru bir ivme kazanınca pek çok kişi altın fiyatları yine yükselecek mi? Sorusunun cevabını merak etmeye başladı. Elinde altını olan ya da altın almak isteyenleri yakından ilgilendiren altın fiyatları ile ilgili açıklamalar Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. İşte o açıklamalar...

Promosyon Açıklaması Geldi! Teklifler Belli Oldu Promosyon Açıklaması Geldi! Teklifler Belli Oldu

Altın Fiyatlarındaki Düşüşün Devam Etmesi Bekleniyor

3-25

Ons altın fiyatları 17 Ocak 2023 tarihinde 2000 dolar seviyelerine ilerleyince; gram altında da bir hareketliliğe neden oldu. Bu hareketlik gram altının 17 Ocak tarihinde rekor fiyat olan 1.165 TL'ye yükselmesine neden oldu.

Altındaki bu yükseliş 18 Ocak itibariyle ters yönde harekete geçerek güne düşüş ile başladı. Alış fiyatı 1.153,67 TL seviyesine satış fiyatı ise 1.153,88 TL seviyesine gerileyen gram altın, pek çok kişinin kafasında soru işaretinin oluşmasına neden oldu.

Altındaki düşüşün devam mı edeceğini yoksa yükseleceğini mi merak eden kişiler için İslam Memiş değerlendirmelerde bulundu.

7-6

“geçen hafta 1.190 TL seviyesine kadar yükselen gram altındaki 10 TL gerileme yeterli bir gerileme değil. Altındaki bu düşüşlerin devam edeceğini düşünüyorum.” Diyerek açıklamalarına şöyle devam etti.

“Altının ons fiyatı 1929 dolar seviyesine yükseldikten sonra 18 Ocak tarihinde 1914 dolar seviyesine geriledi. 1911 dolar seviyesine doğru ilerlerse benim düşüncem 1850 dolar seviyesine kadar düşüş devam edecektir. Fakat 1911 dolar seviyesinin üstünde kalırsa 1950 dolar seviyesinde olacaktır. Bu noktada 1850-1950 bant aralıklarını takip etmek önemli. Benim görüşüme göre Bu ibre 1.850 $ seviyesine kadar geri çekilecek ve altındaki kar satışlarının önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini düşünüyorum.”

Dolar Fiyatlarına da Dikkat

İslam Memiş, altının ons fiyatlarındaki yaşanan düşüşle birlikte elinde dolar olan kişileri de uyardı. İşte o açıklamalar:

“Elinde doları bulunan yatırımcılar ons altını takip ediyorsa 1.911 dolar seviyesini de yakından takip etmelidir. Ben ons altın fiyatlarında bir geri çekilme bekliyorum ve bu geri çekilme 2 hafta boyunca sürebilir. Bu konuya dikkat edilmesi gerekiyor.  Altındaki 1.950 dolar direnci kuvvetli olsa da ben daha düşük seviyelerden alman daha mantıklı bir karar olduğunu düşünüyorum.”