Cumhurbaşkanlığı seçiminin ve genel seçimin nisan ya da mayıs ayında yapılabileceğine dair iddialar gündeme gelmeye devam ederken, Altılı Masa'nın adayının kim olacağı merak ediliyor. Bu kapsamda, Habertürk'te gazeteci Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, mutabakat sağlanırsa aday olabileceğini açıkladı.

''En İyi Şekilde Yaparım''

Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Altılı Masa'nın adayına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Babacan, Altılı Masa'da mutabakat sağlanması halinde aday olabileceğini ve en iyi şekilde Cumhurbaşkanlığı yapabileceğini belirtti.

AFAD Türkiye Deprem Haritası! Hangi İller En Riskli Grupta? AFAD Türkiye Deprem Haritası! Hangi İller En Riskli Grupta?

Altılı Masa Ne Zaman Toplanacak?

Altılı Masa'nın bir sonraki toplantı tarihi de belli oldu. 5 Ocak'ta gerçekleşecek toplantıda, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ağırlayacak.