2020 yılının Temmuz ayında Güpse Özay ile nikah masasına oturan ve geçtiğimiz Eylül ayında ise kızı Jan Asya’nın doğmasıyla baba olma sevincini yaşayan Barış Arduç açıklamalarıyla gündeme geldi. Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Melik Muhammed Alparslan Bey karakterini canlandırarak gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmekle beraber Barış Arduç’tan gelen haber dizinin hayranlarını endişelendirmeye yetti.

2020 ile 2023 yılları arasında TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin devamı olan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Melik Muhammed Alparslan Bey karakterini canlandıran Barış Arduç ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

4. Bölümü Yeni Yayımlanan Ateş Kuşları'nda Flaş Gelişme! 4. Bölümü Yeni Yayımlanan Ateş Kuşları'nda Flaş Gelişme!

Kızı Jan Asya’nın Eylül ayında dünyaya gelmesiyle baba olma sevincini paylaşan oyuncu ilerleyen süreçte kariyerine ara vermek zorunda kalabilir. Barış Arduç tarafından yapılan açıklamada:

“Gupse de üretmeyi, çalışmayı çok isteyen bir kadın. Bir dönem o da çalışmak isteyecektir. O zaman ben de evladımla vakit geçirmek isteyeceğim. O dönem belki ben bir şeyler yapmaya ara verebilirim. Gupse bundan istifade ederek film çekmek ister ise çeker. Gupse bulduğu her fırsatta yazıyor. Yapmaya hazır 2 projesi var. Doğru zaman gelince yapacaktır.” dedi.