Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde taş üzerinde taş kalmayacak gelişmeler yaşanıyor. Ekranların sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu bu akşam yayınlanacak olan 45. bölümünde 2 yeni transferi ve vedası ile çok konuşulacak. Uzunca süredir reytinglerde Pazartesi galibi olsa da hakkında final söylentileri çıkan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yeni sultanına kavuşuyor.

Geçtiğimiz sezon startını veren ve ilk sezonda Fahriye Evcen bombası yaşanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi sezon finalinde oyuncunun kendi isteği ile ayrılması sonrasında dizi kar etmez yorumları yapılmıştı. Ancak dizinin başlaması sonrasında izleyici dizisine sahip çıkarak, reytinglerde daha da yükselmesini sağlamıştı. Öyle ki Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Fahriye Evcen'e ihtiyacı yokmuş dedirten gelişmeler hala daha diziyi reytinglerde üst sıralara çıkarıyor. 

Güçlü oyuncu kadrosu, çekim mekanlarının başarısı ve gösterişli kıyafetlerinin dikkat çektiği Alparslan Büyük Selçuklu dizisi her pazartesi günü ekranlarda yer alıyor. 1048 – 1071 Alparslan'ın hayatını anlatan TRT dizisi Anadolu'nun nasıl elde edildiğini bizlere sunuyor. 

Diziye 2 yeni karakter

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin bu sezon finalinde herkes finalini beklerken, adeta küllerinden doğacak dedirten gelişmeleri ile diziye bu akşam yayınlanacak yeni bölümde 2 usta oyuncu dahil oluyor. Alparslan Büyük Selçuklu 45. bölümde Yıldırım Fikret Urağ  "Amidimülk" rolüyle dahil olacak. Atsız Karaduman, reyting rekortmeni dizide "Aybars Bey"i canlandıracak.

Alparslan Büyük Selçuklu son bölümde Leon'un attığı mancınıkla adeta savaş başlamıştı. Alparslan'ın Leon'a karşı koyup koymayacağı geçtiğimiz haftadan beri en merak edilen konu olurken, yeni gelen oyuncular tam da bu noktada tüm dengeyi değiştirecek. 

Yargı Dizisinde Yer Yerinden Oynayacak! Bir Hışımla Çıkmıştı Yargı Dizisinde Yer Yerinden Oynayacak! Bir Hışımla Çıkmıştı

Amidülmülk ne demek?

Amîdülmülk (devletin direği) lakabı ile bilinen Kündürî, Sultan'ın başka vezirleri olmasına rağmen kaynaklar da “Selçukluların ilk veziri” olarak nitelendirilmesini, vezirlik kurumunu daha önce örneği görülmemiş bir biçimde etkin hale getirmesine borçludur diyebiliriz.

Süleyman'ın tahta geçmesi sonrasında Kutalmış'ın bu durumu kabul edip etmeyeceği de AlpArslan Büyük Selçuklu 45. bölümüne damgasını vuracak.