Dün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından alkol ve sigaraya yüzde 25 ÖTV zammı geldiği duyurulmuştu. Bugün ise Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden alkol grupları arasında yer alan biraya zam geldiği duyuruldu. Geçen haftalarda da viski grubuna zam geldiğini duyuran Özgür Aybaş’ın yaptığı paylaşımlarda hem şişe hem de kutu biralara 10 TL, yüksek alkollü ve ithal biralara ise 13 TL ile 15 TL arasında zam geldiği duyuruldu.

2023 resmen bir geldi pir geldi. Yılın ilk günlerinden itibaren giyimden içeceğe, yiyecekten akaryakıta kadar her şeye zam geldi. Hatta her evin ihtiyacı olan yumurtaya, ekmeğe, ete, simide bile yeni yıla girdiğimiz şu günlerde zam geldiği duyuruldu. Dün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından bir zam haberi de alkollü içecekler için geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden biraya gelen zam ile ilgili açıklama yapıldı. Özgür Aybaş tarafından yapılan paylaşımda en düşük bira fiyatı 20 TL, en yüksek bira fiyatı ise 70 TL’ye kadar yükseldi.

Biraya Zam Geldi!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Kurucusu Özgür Aybaş tarafından ÖTV zammı sonrası sosyal medya hesabı üzerinden güncel bira fiyatları listesi yayınlandı. Yayınlanan listede en ucuz bira 20 TL olurken en yüksek bira 70 TL’ye kadar yükseldi.

Özgür Aybaş tarafından yapılan paylaşımda:

"Bira zammı hayırlı olsun. Bira içmek artık lüks oldu bu fiyatlara bira içilmez. Şişe ve kutu 10 TL. Yüksek alkollülerde ve ithal gruplarda 13-15 tl arası zam güncellemesi oldu, yarın net listeler düşer." denildi.

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak