Güldür Güldür Show'da depremle ilgili konuşan Ali Sunal, çok yerden destek alırken bazıları tarafından eleştirildi. Deprem sonrasında kimsenin istifa etmemesine değinen Ali Sunal, şunları söylemişti:

Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay hattına bina yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarmanın gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı verilmesi normal midir? Binlerce insanı ölüme göndermek normal midir? Ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' deyip istifa etmemesi normal midir sizce? Hayır, bu normal değil. Artık normal olan bütün sorumlulardan birer vatandaş olarak hesap sormak. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil o felaket olmadan önce bilimi dinlemektir. Bundan sonra normal olan yetki veren kişinin akrabasına, ailesine, partilisine, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır.

meralakseneralisunal

Bu konuşmanın ardından program ve Ali Sunal gündem olurken, Meral Akşener'den destek geldi. “Artık vakit; aklın, bilimin ve hakkaniyetin gereğini yapma vakti... İşte esas olan bu normale hep birlikte döneceğiz” diyen Akşener, Ali Sunal'ın konuşmasını alıntılayıp şu paylaşımı yaptı:  

Fenerbahçe İçin Meydan Okudu: Maça gideceğim Fenerbahçe İçin Meydan Okudu: Maça gideceğim

Ne yazık ki çok haklı bir konuşma... Ancak beceriksizliği, bilgisizliği ve liyakatsizliği bize ‘normal-miş’ gibi dayatan bu düzen, vaktini çoktan tamamladı. Artık vakit; aklın, bilimin ve hakkaniyetin gereğini yapma vakti... İşte esas olan bu normale hep birlikte döneceğiz...

mhpliturkgunyazari

MHP'li Yıldıray Çiçek Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Ali Sunal'ın eleştirisi sosyal medyada gündem olurken, MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı ve Türkgün yazarı Yıldıray Çiçek, bugün bir yazı kaleme aldı. Yazısında ise Ali Sunal ve programın oyuncu kadrosunu hedef gösteren Çiçek'in yazısının bir bölümünde şaşırtıcı detaylar yer aldı: 

Kemal Sunal’ın siyasi görüşü nedir bilmiyoruz dedik ama oğlu Ali Sunal her hâlinden CHP’li ve sol düşünce havuzu içinde olduğu bellidir. Güldür Güldür programına Eren Bülbül’ü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anımsatan hiçbir görselle çıkmayıp 'Berkin Elvan ölümsüzdür' şeklindeki afiş ve fotoğraflarla çıkmasından, Ekrem İmamoğlu gibi Türkiye’deki en çapsız, gayrimilli düşünceleri olan CHP’li Belediye Başkanı’yla olan samimiyetinden, Güldür Güldür programındaki hükümeti ve hükümet yanlılarını aşağılayan ama CHP ve kuyrukları için 'Eksikliklerinizi görün' tarzında yol gösteren skeçlerinden bu hâli çok net anlaşılıyor. Elbette bunlar için bir yasaklama yoktur. Durduğu nokta neyse ona hizmet etmeye çalışıyor. Güldür Güldür programının oyuncu kadrosunun büyük bölümü de zaten sol düşünceye mensup olduğu için bu hizmet daha seri ve düzenli olmaktadır.

Ali Sunal, elbette hükümetin eksiği ve yanlışı varsa eleştirilir. Ama muhalefetin depreme karşı karnesi de ortada… Hadi bakalım bu hafta da cesaretin varsa Güldür Güldür programında onlara da değin… Çapsız, vizyonsuz, hizmetsiz Ekrem İmamoğlu sana kızar mı yoksa?