Model ve şarkıcı olarak bilinen Seçil Çiftçi, iddialara göre eski sevilisi Semih Sevgi'yi öldürdü. İkili ilişkilerinin noktaladıktan sonra sürekli barışmak isteyen ve bu yüzden evine geldiğini söyleyen Çiftçi, Sevgi'yi reddettiğini belirtti. 

Ancak ısrarlarına devam eden Sevgi'yi son defa geldiğinde eve alan Seçil Çiftçi, Sevgi'yle konuşmaya başladı. Ancak konuşma kısa sürede tartışmaya dönerken Seçil, sert bir cisim bulup eski sevgilisine defalarca vurarak onu öldürdü.

Babasından Yardım Almış 

Semih Sevgi olay yerinde hayatını kaybederken Çiftçi, babasından yardım isteyerek cesedin ellerini ve ayaklarını bağlamışlar. Cesedi ormanlık alana götüren baba kız, daha sonra uzaklaştı. 

Ancak mantar toplamak için dışarı çıkan bir aile, cesedi tesadüfen bularak durumu jandarmaya ihbar etti. 

AFAD Gönüllüsü Nasıl Olunur? İşte AFAD Gönüllüsü Olma Şartları AFAD Gönüllüsü Nasıl Olunur? İşte AFAD Gönüllüsü Olma Şartları

secilciftci

Parmak İzinden Tespit Edildi 

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, olay yeri inceleme ekiplerine haber verirkeni cesedin kimliği parmak izinden tespit edildi. Yapılan ilk incelemelerin ardından ise Semih Sevgi'nin ailesiyle irtibata geçildi. Tokat'ta ikamet ettiği belirlenen makdülün aynı zamanda bir süredir haber alınamadığı için ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunulduğu belirlendi. 

Sosyal Medya Hesapları Yakalanmasına Neden Oldu 

Öte yandan ekipler, hayatını kaybeden Semih Sevgi'nin sosyal medya hesaplarını da inceledi. Olaya dair incelemeler sonrasında şüpheli olduğu düşünülen 4 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapan ekipler, Sevgi'nin eski kız arkadaşından ifade aldı. Ancak ifadelerin çelişkili olmasından dolayı şüphelendi. 

Daha sonra Çiftçi'nin de sosyal medya hesaplarını inceleyen ekipler, Sevgi'yi daha önce tehdit ettiği ve evinde uyuşturucu bulunduğunduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. 

secilciftcicinayet

Seçil Çiftçi Cinayeti İtiraf Etti

İfadesinde eski erkek arkadaşıyla ayrıldıklarını ancak Semih Sevgi'nin kendisini rahatsız etmeye devam ettiğini belirten Çiftçi, aralarında çıkan kavgada öldürdüğünü itiraf etti. Daha sonra ise cesedi, babası C.Ç. ile birlikte Sancaktepe'deki ormanlık bir alana bıraktıklarını söyledi. 

Suçlarını itiraf eden baba ve kız, tutuklanarak cezaevine gönderildi.