Teşkilat dizisinin kopyası olduğu spekülasyonları ile başlayan Sipahi dizisi reytinglerde bir türlü ilerleyiş sergileyemezken, geçtiğimiz günlerde kemik izleyici kitlesini şok eden gelişme yaşandı. Sipahi dizisi final yapacağı açıklaması sonrasında Sipahi neden final yapıyor? Sipahi dizisi finalinde neler olacak sorularının yanıtları araştırılıyor.

Bu akşam yayınlanacak olan 8. bölümü ile final yapacak olan Sipahi dizisi neden final yapıyor? Peki Sipahi dizisi nasıl bitiyor? İşte detaylar...

Sipahi neden final yapıyor?

Show TV ekranlarının 2 ay önce büyük umutlarla başlayan Sipahi dizisi final yapıyor. Dizinin izleyici kitlesi tam da dizinin konusuna yeni alışılırken gelen final haberi karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor. Sipahi dizisi ekonomi krizin pençesinde reytingleri ile kanala para kazandıramadığı ve giderlerinin çok yüksek olması sebebiyle final yapıyor. 

Dizinin yapım şirketinde yapılan açıklama da “artan maliyetler sebebiyle maalesef 8. Bölüm itibariyle final kararı alındı.” denilirken diğer araftan da çekimleri başlayan mafya dizisi AİLE dizisinin de Pazartesi akşamları yayınlanacak olması diziyi gün değişikliğine değil finale götürdü deniliyor. 

Teşkilat'ın aynısı

TRT'nin MİT dizisi Teşkilat ile benzer olduğu iddiaların ortaya atılması sonrasında senaryosundaki eksiklerin sürekli eleştirildiği Sipahi dizisi finali de merak ediliyor. 

Teşkilat dizisi gönderme yapmıştı

Sipahi dizisi ilk başlamadan önce Teşkilat dizisi yapımcısı Burak Sağyaşar dizi ile alakalı bir göndermeli paylaşımda bulunmuştu. 

Özge Gürel'e yakışmadı

Sipahi dizisi izlenmeme sebebinin kimi oyuncuların aksiyon sahnesine yakışmadığı iddiaları olurken, özellikle de Özge GÜrel2in ilk defa aksiyon tarzı dizide yer alması pek beğenilmediği iddia ediliyor. 

Kaan Yıldırım'ın diziyi götürdüğü bilinirken, partneri Özge Gürel'in bu yorumlardan nasibini aldığı da biliniyor. 

Pazartesi zorlu reyting günü

Pazartesi akşamı yayınlanan birçok dizi Sipahi'nin gidişatına engel oluyor. Öyle ki Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile yeni başlayan Ömer dizisi reytingleri adeta mıknatıs gibi çekiyor.

Kuruluş Osman'ın Pabucunu Dama Attırdı! Kraliçe Dizisi reytingleri Nasıl Kuruluş Osman'ın Pabucunu Dama Attırdı! Kraliçe Dizisi reytingleri Nasıl

Aile dizisi başlayacak

Mafya dizileri serisinin devamı olan Aile dizisi çekimleri başlamışken, Show tv dizinin yayın günü olarak Pazartesi gününü seçtiği bundan da Sipahi dizisinin nasibini aldığı söyleniyor. 

Diziyi hiçbir şey kurtaramaz

Teşkilat dizisinin yerini tutamayan Sipahi dizisinde yeni oyuncular gelse de yani hikayeler oluşturulsa da balık baştan kokar hesabı ile reytinglerde ilerlemeye sergileyemeyeceğinin anlaşılması üzerine verilen final kararı bu akşam uygulanacak. Sipahi bu akşam yayınlanacak olan 8. bölümü ile veda edecek