Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri sağlıyor. Bu kapsamda, hanedeki kişi başına düşen gelire göre verilen Aile Destek Ödemeleri, pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Söz konusu destek ödemeleri hak sahiplerine iletilirken, ocak ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor.

Aile Destek Paketi Ocak 2023

Aile Destek Programı ödemeleri, her ay düzenli olarak hak sahiplerinin hesaplarına aktarılıyor. Ocak ayı ödemelerine dair geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, takvimin yılbaşı öncesine çekildiği belirtildi. Bu kapsamda, Aile Destek Paketi ocak ayı ödemeleri yılbaşından önce hesaplara aktarıldı. Konuya ilişkin geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ”Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Ocak ayının ilk haftası yapılacak olan Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek 29 Aralık Perşembe (bugün) hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz.” dedi.

Aile Destek Ödemesi Ne Kadar?

Hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre sağlanan destek tutarları şu şekilde:

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

450 TL ve altı olanlara: 1.250 TL
450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlara: 1.100 TL
911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlara: 950 TL
1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlara: 850 TL