Son Dakika! Zamlı Emekli Maaşı Düzenlemesi Meclis'te Son Dakika! Zamlı Emekli Maaşı Düzenlemesi Meclis'te

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi herkese sosyal yardım fırsatı sunmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinde aile bakanı Derya Yanık mart ayı sosyal yardım paraları ile ilgili önemli açıklamayı yaptı. Şartları taşıyan kişilerin hesaplarına sosyal yardım ödemeleri geçmeye başladı. O şartları taşıyan kişiler başvuru yapmaları durumunda Aile Bakanlığından ödeme alabilecek. Hemen hesaplarınızı kontrol edin ödeme sizin de hesabınıza geçmiş olabilir.

Geçim sıkıntısı çeken ve dar gelirli olan vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım imkanları sunulmaya devam ediyor. Bakanlık her ay ihtiyaç sahibi kişilere düzenli yardım ödemesi yaparken aynı zamanda ödeme takvimini de açıklıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından mart ayı ödeme takvimine ilişkin önemini açıklama yayınladı. Hemen hesaplarınızı kontrol edin çünkü bugün itibariyle ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Başvuru şartlarını taşıyan herkes T.C kimlik NO'suna göre ödeme alabilir.

aile-bakanligi-dev-yardimi-acikladi-hemen-kontrol-edin-1997-1594-2392-tl-yardim-yapildi-2

Bakan Yanık Twitter'dan Duyurdu

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere devlet tarafından sosyal yardım imkanları sunuluyor. Birçok yardım her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Bugün sabah saatlerinde Twitter hesabından açıklama yapan aile bakanı Derya Yanık ödeme bekleyen milyonlarca vatandaşa müjdeyi verdiği nokta bakan uyanık yazılı açıklamasında yaşlılık aylığı ve engelli aylığı ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını duyurdu. Toplamda 2.7 milyar TL ödeme milyonlarca vatandaşın hesabına geçti.

Başvuru Şartlarını Taşıyanlar T.C Kimlik No'suna Göre Alıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada 1.5 milyar TL tutarında yaşlılık aylığı ödemesi 1.2 milyar TL tutarında engelli maaşı ödemesinin hesaplara geçtiğini duyurdu. Bakan Yanık, T.C kimlik NO son hanesine göre ödemelerin hesaplardan alınabileceğini bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamasında şöyle konuştu: "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda mart ayına ilişkin 2,7 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylığını, hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık".

aile-bakanligi-dev-yardimi-acikladi-hemen-kontrol-edin-1997-1594-2392-tl-yardim-yapildi-1

2023 Engelli Maaşı Ne Kadar Oldu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen engelli maaşı 2023 tutarı merak ediliyor. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre yılbaşında %30 artış gösteren engelli maaşları şu şekilde oldu:

Yüzde 40-69 arası engelli aylığı bin 594 TL’ye,

Yüzde 70 ve üzeri engelli aylığı 2 bin 392 TL’ye,

2023 Yaşlılık Aylığı Kaç TL Oldu?

65 yaş üstü vatandaşları ödenen yaşlılık aylığı 2023 yılı için belli oldu. %36'dan yaşlılık aylığı 2023 yılı için 1997 TL'ye yükseldi. Evde bakım maaşı ise 2023 yılı için 4336 TL oldu.