Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sonrası AFAD'ın  çalışmaları devam ediyor. Yapılan açıklama da AFAD gönüllüsüne ihtiyaç olduğu belirtilirken, yardımcı olmak isteyen vatandaş AFAD gönüllüsü nasıl olunur? sorusunu soruyor. Tek bilek olduğumuz acı deprem sonrasında AFAD arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. AFAD gönüllüsü olmak isteyen vatandaş arama kurtarma çalışmalarına dahil olmak için AFAD gönüllüsü nasıl olur sorusunun yanıtını ararken, AFAD gönüllüsü nasıl olunur? AFAD gönüllüsü olma şartları nelerdir? İşte detaylar...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD gece yarısı yaşanan acı deprem sonrasında arama kurtarma çalışmalarına tam sürat devam ediyor. Vatandaş da AFAD'a yardımcı olmak için harekete geçerken, AFAD gönüllüsü olmanın şartlarını arıyor. 

Açan Güneşe Aldanmayın! Göz Gözü Görmeyecek Kar Yağışı Okulları Tatil Ettirecek Açan Güneşe Aldanmayın! Göz Gözü Görmeyecek Kar Yağışı Okulları Tatil Ettirecek

AFAD gönüllüsü olma şartları neler?

AFAD gönüllüsü olmak için 18 yaşının üstünde olmak yeterli oluyor. AFAD tarafından verilen eğitimlere katılabilecek opsiyona sahip olma zorunluluğu da mevcut iken sağlık durumunun seyahate engel olmaması gerekmektedir. 

AFAD gönüllüsü nasıl olunur?

Sadece topluma yararlı olmak destek vermek adına kendi gücünü bilgisini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir. Herhangi bir afet zamanında tamamen gönüllü olarak başlatılan bu yardım çalışmalarına başvuru işlemleri E-Devlet üzerinden tamamlanırken, E-Devlet hesabından AFAD resmi sayfasına başvurmanız sonrasında szie ulaşan Mail ya da SMS ile https://gonullu.afad.gov.tr adresine yönlendirileceksiniz. 

Bu linke tıklayarak AFAD gönüllüsü olma başvurunuzu tamamlayabilir gerekli eğitimlere dahil olabilirsiniz.