Kahramanmaraş'ta meydana gelen şiddetli deprem tam 10 ilde yıkıma sebep oldu. Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken bugün öğle saatlerinde 7.6 şiddetinde yeni bir deprem daha yaşandı. Yaşanan ikinci depremde hasarlı binalar yıkıldı. Bölgede bulunan vatandaşlar büyük endişe içinde. Bir yandan da AFAD deprem uygulaması araştırılıyor. Peki, AFAD acil mobil uygulaması nasıl indirilir? AFAD deprem uygulaması indirme ekranı ve detaylar haberimizde…

Ve Bahar Başlamadan Bitiyor! Kar Esareti Ülkeyi Ele Alıyor Ya Okullar? Ve Bahar Başlamadan Bitiyor! Kar Esareti Ülkeyi Ele Alıyor Ya Okullar?

AFAD ACİL ÇAĞRI MOBİL UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

AFAD tarafından hazırlanan AFAD acil çağrı mobil uygulaması, Türkiye deprem veri merkezinden alınan tüm verileri kullanarak deprem çözümlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Ayrıca AFAD'ın deprem uygulamasında görme engellilere yönelik bazı özellikler de var. AFAD deprem mobil uygulamasını cep telefonunuzun uygulama marketinden cep yükleyebilirsiniz.

Mobil uygulamada Türkçe ve İngilizce dil seçeneklerine ulaşabilir, afet ve acil durum halinde telefonunuz üzerinden yardım ekiplerine konumunuzu gönderebilirsiniz. Ayrıca AFAD acil çağrı mobil uygulaması üzerinden afet eğitim videoları da izlemek mümkün.