Adnan Oktar'a yapılan operasyon kapsamında tutuklanan ve daha sonra pişmanlık yasasından faydalanarak hapisten çıkan Beril Koncagül, 9 yıllık esaretini anlattı. 

O yıllarda 'robot gibi' olduğunu söyleyen Koncagül, çarpıcı gerçeği anlatmıştı. 

Bu adamın dışarı çıkmaması gerekiyor. Hem dövüyor, saçından tutup yerlerde sürüklüyor. Böyle küfür, böyle hakaret duymadınız. Benim ilk özgürlüğüm cezaevinde başladı.

Sude Burcu’nun Annesi Damadına Övgü Yağdırdı Sude Burcu’nun Annesi Damadına Övgü Yağdırdı

Hapse girince tekrar yaşadığını söyleyen ve hapisten çıktığı gibi vapura bindiğini söyleyen Koncagül, programdaki iltifat ve gülmelerin tamamen planlı olduğunu söylemişti. 

adnanoktar

Hapishaneden tahliye olduktan sonra saç rengini ve stilini değiştiren genç kadın, isim ve soy ismini değiştirmek için mahkemeye başvurmuştu. 

Örgütün çökertilmesinde önemli bir rol aldığını ve can güvenliğinin hiçe sayıldığını söyleyen Koncagül, normal hayatına dönebilmek için adının 'A.İ.D.' olarak değiştirilmesi için talepte bulundu. 

Öte yandan Koncagül'ün avukatının mahkemeye verdiği dilekçede "Her ne kadar suç örgütü çökertilmiş olsa da hâlâ örgüte sempati duyan insanlar müvekkile ulaşmaktadır" yazdığı öğrenildi.