Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan depremin sonrasında acı haberler peş peşe geliyor. Tüm dünyanın gündemine oturan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketi olarak adlandırılan deprem felaketinde Hatay Gaziantep Osmaniye Malatya Adıyaman Adana Diyarbakır Kilis ve Elazığ'da Yıkım var. Depreminde binlerce kişi hayatını kaybederken AK Parti Adıyaman milletvekili Yakup taştan da kötü haber geldi. Hatta enkaz altında kaldığı açıklanan Yakup taşın hayatını kaybettiği belirlendi.

Haberi AK Parti milletvekili duyurdu

Adıyaman'da bulunan ve 9 katlı aile Apartmanında depreme yakalanan AK Parti Adıyaman milletvekili Yakup Taş’ın Enkaz altında kaldığı açıklanmıştı. Yine tamamen yıkılan binada kalan milletvekilinden kötü haber geldi.

Adıyaman'da devam eden arama kurtarma çalışmaları sırasında AK Parti milletvekilinin cansız bedenine ulaşıldı. AK Partili eski Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Cevheri paylaşımında “Adıyaman Milletvekilimiz Yakup TAŞ ağabeyin hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Rabbim vekilimize ve tüm deprem şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin. Mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.