Deprem bölgesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Adıyaman ve Şanlıurfa'da sel gerçekleşti. 

Adıyaman'ın yeni Valisi Numan Hatipoğlu, Tut ilçesindeki sağanak yağışlar nedeniyle yaşanan selde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de kaybolduğunu açıkladı. 

Öte yandan Şanlıurfa'da da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle bazı dereler taştı, araçlar su içinde kaldı. Sağanak yağışın sele dönüştüğü şehirde Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde çok sayıda cadde ve sokak su içinde kaldı. 

Son Dakika: Akaryakıta İkinci İndirim Geldi! Bu Gece Uygulanacak Son Dakika: Akaryakıta İkinci İndirim Geldi! Bu Gece Uygulanacak

adiyamansel

Karaköprü'de bulunan Akpiyar Deresi bazı yerlerde yaşarken, 35 Metre Yolu'nda su birikintilerine neden oldu. Kent merkezindeki Abide Kavşağı'ndaki alt geçit ise suyla doldu. Bölgeye dalgıçlar yönlendirilirken, tedbir amaçlı arama çalışmaları da başlatıldı. 

Su baskınları nedeniyle alt geçitler ve ana güzergahlara ulaşım güçleşti. Kentin ana cadde ve kavşaklarındaki trafiği ise polis ekipleri rahatlatmaya çalışıyor. 

Vali Salih Ayhan ise sağanak yağışın devam ettiğini söyleyerek şuna dikkat çekti: 

Şiddetli sağanak etkisini devam ettiriyor. Dere ve kanal taşmaları meydana gelebileceğinden dere ve kanal yataklarına yakın zemin ve bodrum kat evlerde ikamet eden vatandaşlarımızın evlerini boşaltması gerekmektedir.