Demet Özdemir ve Engin Akyürek'in başrollerinde oynadığı Adım Farah dizisi, 1 Mart 2023'te ilk bölümüyle ekranlara gelmişti. FOX TV'de yayımlanan dizi, ilk bölümünde seyircinin beğenisini toplamış, dizi ve oyuncu eleştirmenleri de Demet Özdemir'in performansını bir hayli övmüştü. 

adimfarah-1

Dizinin ses getirmesinin ardından kullanıcılar, dizinin başrolü Farah'ın ne anlama geldiğini merak etmeye başladılar. Aramalarda hız kazanan 'Farah ismi ne anlama geliyor' sorusu ise gündem oldu. 

Peki, Farah ismi ne anlama geliyor? 

Farah İsmi Ne Anlama Geliyor? 

Farah ismi, Arapça kökenli bir isimdir. Neşe, mutluluk ve anlayışlı kişi anlamına gelen Farah'ın bir diğer yazılışı da 'Farrah'tır.

farahnedemek

Adım Farah Dizisi Neyi Anlatıyor? 

Dizinin başrolü Demet Özdemir'in canlandırdığı 'Farah' karakteri, İran'da doğu büyüyen, yaşadığı trajedi sonrasında İran'dan kaçıp İstanbul'a gelmiştir. İran'da Ahvaz Jundishapur Üniversitesi'nde tıp okuyan Farah, İstanbul'da yıllardır temizlik işçisi olarak çalışmaktadır. 

Arka Sokaklar'dan Yürekleri Hoplatan Gelişme! Kanal D Kendi Çekecek Arka Sokaklar'dan Yürekleri Hoplatan Gelişme! Kanal D Kendi Çekecek

Kerimşah adında bir oğlu da olan Farah çaresizdir. Çünkü oğlu, PIY hastalığına yakalanmıştır ve bu nedenle de tek amacı oğlunu tedavi ettirmektir.