Meteoroloji Genel Müdürlüğünden acil kodlu uyarı yapıldı. Yeni hava durumu tahminlerini Araştırmaya devam eden vatandaşlara yağış haberi geldi. 5 gün boyunca devam edecek yağışlar o illerde yoğun olacak. Meteoroloji o iller için acil kodlu uyarı verirken önlem alınmasını istedi. İşte 6 Mart 2023 güncel hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni hava durumu uyarısı yapıldı. O iller tek tek sayıldı ve önlem alın çağrısında bulunuldu. Peki, bugün hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış var? İstanbul'a kar yağacak mı?

acil-kodlu-uyari-yapildi-bu-illeri-fena-vuracak-5-gun-surecek-1

Meteorolojiden Hava Durumu Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hafta hava durumu tahminleri yayınlandı. 6 Mart hava durumu tahminlerinde yurt geneline uyarılar yapıldı. Özellikle 5 gün boyunca hava olaylarının oldukça sert olacağını belirten meteoroloji, bazı illerde tedbir alınmasını istedi.

O İllerde Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni değerlendirmelere göre yurt genelinde kritik hava olayları görülecek. Türkiye genelinde hava durumunun genellikle parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilirken Marmara, İç Anadolu, Ege'nin kuzeydoğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu kesimlerinde yağışlı havanın görüleceği ifade edildi. Bu bölgelerde yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde gerçekleşecek.

Meteorolojiden yapılan açıklamada Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve Doğu kesimlerinde yağışların Karla Karışık Yağmur ve kar şeklinde görüleceği ifade edilirken bu bölgede gündüz ve gece saatlerinde pus ve Sis olaylarının görüleceğine dikkat çekildi. Buzlanma ve don olaylarına karşı Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan vatandaşlar uyarıldı.

Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak? Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak?

6 Mart Pazartesi İl İl Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan rapora göre 6 Mart pazartesi il il hava durumu şu şekilde olacak:

İç Anadolu Bölgesi

6 Mart Pazartesi günü İç Anadolu Bölgesi’nde çok bulutlu ve parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerde ise yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Bu bölgelerdeki illerde hava durumu şöyle olacak:

Ankara 8°C, 17°C

Eskişehir 5°C, 16°C

Konya 7°C, 20°C

Marmara Bölgesi

6 Mart pazartesi günü Marmara Bölgesi'nde bulutlu ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. özellikle gündüz saatlerinde Trakya ve yüksek kesimlerde Karla Karışık Yağmur bekleniyor.

Edirne 4°C, 11°C

İstanbul 7°C, 10°C

Kırklareli 4°C, 8°C

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi'nde de bugün parçalı ve çok bulutlu bir hava etkili olacak. bölgenin kuzey ve Doğu kesimlerinde ise sağanak yağış bekleniyor.

Afyonkarahisar 2°C, 16°C

Denizli 10°C, 18°C

İzmir 10°C, 16°C

Akdeniz Bölgesi

6 Mart pazartesi Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava görülecek. Adana ve Isparta'nın Kuzey kesimlerinde ise hafif sağanak yağış etkili olacak.

Adana 12°C, 26°C

Malatya 14°C, 20°C

Hatay 14°C, 20°C

Kahramanmaraş 9°C, 22°C

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi 6 Mart pazartesi hava durumu açıklandı. Bölgenin orta ve Doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağışlar etkili olacak. İç ve yüksek kesimlerde ise Karla Karışık Yağmur ve kar bekleniyor. Karadeniz Bölgesi'nde rüzgarın da sert olacağı tahmin ediliyor.

Amasya 8°C, 18°C

Samsun 7°C, 12°C

Bolu 5°C, 16°C

Düzce 8°C, 19°C

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

6 Mart Pazartesi günü Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de parçalı veya yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin Doğu kesimlerinde hafif sağanak yağış görülecek.

Adıyaman 13°C, 20°C

Diyarbakır 5°C, 19°C

Gaziantep 9°C, 21°C

Doğu Anadolu Bölgesi

Bugün Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava çok bulutlu ve parçalı bulutlu olacak. Genel olarak bölgede yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Ayrıca Uzmanlar bölgede kar örtüsü bulunan yamaçlarda Çığ tehlikesine karşı tedbirli olunmasını istendi.

Elazığ 3°C, 14°C

Erzurum -3°C, 1°C