Ankara Büyükşehir Belediyesi bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama çerçevesinde düşük gelirli haneler için gerçekleştirilecek fatura ödemelerinden bahsedildi. Ailelere sağlanacak destek özellikle yüksek faturaların karşılanabilmesi için yapılacak. Ankara’da ikamet eden aileler için oldukça rahatlatan miktarda yapılacak ödemeler soğuk kış aylarında ceplere çok iyi gelecek. Peki, fatura yardımı ne kadar yapılacak? Fatura yardımı kimlere veriliyor? Fatura yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde...

Ankara’da ikamet eden vatandaşları bayram ettirecek açıklama yapıldı. Fatura yardımları hala devam ediyor ve karşılıksız olarak 2.150 TL yapılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi duyurdu. Faturalarını ödemekte zorlanan aileler için doğalgaz yardımı Ankara’daki vatandaşlara sağlanacak. Belediye il genelinde gerçekleştirdiği yardımla hala gitmeyen soğuklar sebebiyle kabarık gelen faturalarda vatandaşlarına destek oluyor.

aciklama-bugun-geldi-2150-tl-bu-sefer-basvuran-o-vatandaslara-karsiliksiz-verilecek-1

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FATURA YARDIMI NE KADAR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamada özellikle geçim derdi yaşayan, faturalarını ödemekte sıkıntı çeken kişilere ödemeler yatacak. Fatura yardımı kapsamındaki ödemeler özellikle soğuk geçen geride bıraktığımız aylar için gerçekleştirilecek. Yapılacak fatura yardımı ödemesi 2.150 TL olacak.

Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Ödenecek? Gün Verildi Zamlı Emekli Maaşları Ne Zaman Ödenecek? Gün Verildi

aciklama-bugun-geldi-2150-tl-bu-sefer-basvuran-o-vatandaslara-karsiliksiz-verilecek-2

DOĞALGAZ FATURA DESTEĞİ DETAYLARI

Doğalgaz fatura desteğini Ankara Büyükşehir Belediyesi faturası kabarık gelen aileler için sağlıyor. Kasım ayında verilmeye başlanan desteğin Mart ayı ne zaman yatacak merak ediliyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlara Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat yatırılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılan 900 ile 2 bin 500 TL arasındaki doğalgaz tüketim desteği ise senede iki kere hesaplara yatırılacak.

Kış dönemi için 6 aylık planlanan doğalgaz fatura yardımı ödemelerinin Mart – Ekim tarihleri içinde de yapılması beklenmektedir.

aciklama-bugun-geldi-2150-tl-bu-sefer-basvuran-o-vatandaslara-karsiliksiz-verilecek-3

ANKARA BELEDİYESİ FATURA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi fatura yardımı başvurusu için direkt ALO 153’ü arayarak Mavi Masa’ya bağlanabilir ve başvuracağınız Başkent Mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Ankara Belediyesi fatura yardımı için https://www.ankaratekyurek.com/ adresinden de müracaatlarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapan kişilerin faturaları askıya alınmaktadır ve sırayla karşılanmaktadır. Ankara Belediyesinin https://www.baskent153.ankara.bel.tr./Basvuru/1 adresinden de başvurular kabul edilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı diğer yardımlara ulaşmak, çeşitli desteklerden faydalanmak için de ön başvuru ekranı olan https://www.sosyalhizmetler.ankara.bel.tr adresindeki formda bulunan T.C. kimlik, doğum tarihi, ad ve soyad, cep telefonu numarasını bilgilerini doldurmanız yeterlidir.