Araç sahibi olmak isteyenler için kamu bankalarından Ziraat Bankası harekete geçti. Kelepir araç satışına başlayan banka, kendi internet sitesi üzerinde ilanları yayımladı. 

Çok sayıda aracın bulunduğu ilanlarda bütçesi kısıtlı olan vatandaşlar için ucuza araç satışı başladı. Teklif usulüyle satışa sunulan araçlarda Ziraat güvencesinin olması ise vatandaşın dikkatini çekti. 

Alım gücünün sert bir şekilde düştüğü ve sıfır araç satın almanın hayal haline geldiği bugünlerde vatandaşlar Ziraat'in kelepir araç satışına sevindi.

Peki, Ziraat Bankası üzerinden araç nasıl satın alınır? Kelepir araç fiyatları ne kadar? Teklif usulüyle Ziraat'ten araç almanın şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar...

ziraatbankasi

Ziraat Bankası'nda Satılan Araçların Fiyatları Neden Düşük? 

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan araçların fiyatlarının düşük olması çoğu vatandaşın kafasını kurcalıyor. Çünkü piyasada fiyatlar milyon TL'lere varmışken, sıfır araçlar hayal olmuş, ikinci el araçlar da 300-400 bin TL'leri bulmuşken, Ziraat Bankası kelepir araç fiyatları 'bu işte bir bit yeniği var' diye düşündürüyor...

Ancak böyle düşünen vatandaşlar yanılıyorlar! Elbette bu araçların bankalar için bir maliyeti var. Ancak bankaların bu araçlara sahip olma şekli bir al-sat yöntemi değil. Söz konusu bu araçlar, aslında Ziraat'ten kredi almak için teminat gösterilen araçlar. 

ziraatbankasiarac

Ziraat Bankası, kredi çekmek için aracını teminat gösteren ancak borcunu ödeyemeyenlerin araçlarını bu yöntemle satarak borcunu tahsil ediyor. Yani, sağlam ve teminat olarak gösterilen araçların satışı yapılıyor. Bu araçları satın alanlardan tahsil edilen tutar ise bankanın kredi borcunu kapatması ve diğer vatandaşın da uygun fiyatlı araç sahibi olmasını sağlıyor. 

Ziraat Bankası'ndan Kelepir Araç! 

Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesi üzerinden satışı yapılan uygun fiyatlı araçlar arasında Ford, Citroen, Volkswagen, Skoda, Opel, Renault,  Peugeot, Fiat gibi çok sayıda marka bulunuyor. 

Bankadan kredi çekip ödeyemeyenlerin araçları olduğundan çoğu hem kullanılabilir hem de iyi durumda olan araçların fiyatları ise piyasaya kıyasla oldukça uygun! 

ziraataracsatis

Ziraat Bankası'ndan Nasıl Araç Satın Alınır?

Ziraat Bankası'nın borcunu tahsil edemediği müşterilerinin teminat gösterdiği bu araçlar, teklif usulüyle satılıyor. Teklif usulünde aynı açık artırma gibi bir süreç izleniyor. 

84 Milyon Kişi Akın Edecek! 1 LT,2LT,5LT Ayçiçek Yağı İndirim Fiyatı ŞOK Edecek 84 Milyon Kişi Akın Edecek! 1 LT,2LT,5LT Ayçiçek Yağı İndirim Fiyatı ŞOK Edecek

ziraatarac

Bankanın ilk etapta bellirlediği bir tutarın üzerine aracı satın almak isteyenlerin verdiği teklife göre fiyat değişiklik gösteriyor. Amaç zaten uygun fiyatlı araç satın almak olduğundan, teklif veren kişiler, bankanın belirlediği tutardan çok daha fazla bir tutarda teklif vermiyor. Bu sayede de ucuza araç satın almak mümkün hale geliyor.