Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız

Otomobil fiyatlarındaki fahiş artışın ardından bütçesi kısıtlı olan çoğu vatandaş için sıfır araç almak hayal oldu. Sıfır araç fiyatlarındaki artış nedeniyle ikinci el modellere dönen vatandaşlar, ikinci el araçlarda da aradığını bulamayınca Ticaret Bakanlığı hareke geçti. İkinci el otomobil piyasasındaki yüksek fiyatlara kıyasla, neredeyse yarı yarıya daha ucuz araç bulmak, e-İhale sayesinde artık mümkün! 

ticaretbakanligieihale3

Ticaret Bakanlığı Otomobil Satıyor!

Ticaret Bakanlığı, e-İhale sistemiyle düzenli olarak ikinci el otomobil satışlarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı tarafından satışa sunulan bu araçlar ise çeşitli sebeplerle devletin elinde kalan ya da unutulan otomobillerden oluşuyor. Bu sayede de imkanı olmayan vatandaşa ucuza araba almanın yolu açılıyor. 

ticaretbakanligieihale2

Piyasaya Kıyasla Uygun Fiyatlar! 

Ticaret Bakanlığı tarafından e-İhale'de satışa çıkarılan araçlar için oldukça uygun fiyatlar belirleniyor. E-İhale sisteminde Ticaret Bakanlığı araçlar için bir başlangıç fiyatı belirliyor. Daha sonra ise aracı satın almak isteyen vatandaşlar teminat bedelini ödeyerek teklifte bulunuyorlar.

Her teklif bir önceki tekliften yüksek olmak zorunda olduğundan, küçük de olsa fiyat artışları yaşanabiliyor. Bu nedenle de Ticaret Bakanlığı, çok yüksek bedellerle araçları teklife çıkarmıyor. Yani, eğer satın almak istediğiniz araca çok fazla teklif gelmiyorsa, neredeyse piyasanın yarı fiyatına otomobil almak mümkün oluyor. 

ticaretbakanligieihale1

Ekspertiz Raporları da Var! 

E-İhale üzerinden araç satın almak isteyen vatandaşların güvenliğini sağlayan bir sistem de bulunuyor. E-İhale üzerinden bakanlığın satışa çıkardığı tüm araçların aynı zamanda ekspertiz raporları da sistemde yer alıyor. Yani, araç satın almak isteyenler, teklif vermeden önce araçların ekspertiz raporlarını da detaylı bir şekilde inceleyebiliyorlar.

ticaretbakanligieihale

90 Bin TL'ye Golf, 100 Bin TL'ye Audi! 

Bakanlığın e-İhale sitesi üzerinde satışa sunulan araçlar arasında lüks araçlar da bulunabiliyor. Audi, Volswagen, Opel, Nissan, Ford ve çok sayıda araç markasının otomobillerinin bulunduğu sistemde, yeni araçlar da bulabilmek münkün. Ancak bunun için sisteme yüklenen araçlarının sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekiyor.