Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor

Milyonlarca emekli hayat pahalılığı ve enflasyon nedeniyle devletten ek zam müjdesi bekliyor. Özellikle son dönemlerde EYT yasasının kabul edilmesi Ve tabii ki de 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçmesiyle birlikte Emeklilerin taleplerinin de arttığı görülüyor. Aldıkları maaşlarla geçinmekte zorluk çeken emekliler devletten bir düzenleme Beklerken emekli maaşlarına %20 ek zam yapılacağı yönünde çıkan haberler yüz güldürdü.

Emekli ek zam beklentileri devam ederken gelen haberler yüz güldürüyor. Özellikle yaklaşan Ramazan bayramı ve genel seçimler öncesinde milyonlarca emeklinin umudunu arttıran gelişmeler yaşandı. EYT düzenlemesinin kabul edilmesi 3600 ek göstergenin uzun yıllar sonra hayata geçmesiyle birlikte emeklinin ek zam beklentisi de artmış oldu. Genel seçimlerin yaklaşması ile umutlar oldukça yüksek. Peki, Emekliye ne kadar ek zam gelecek? Emekliye yüzde 20 ek zam haberleri doğru mu?

SSK Ve BAĞ-KUR Emeklisine 6500 TL Maaş

Genel seçimlere doğru Adım Adım ilerlerken Türkiye Emekliler Derneği'nin de devletten bazı talepleri bulunuyor. Özellikle memur ve memur emeklisinin taleplerini yerine getiren devletin Şimdi de SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine iyileştirme yapması isteniyor. Mart ayı sonlarına doğru emekli maaşlarına %20'den fazla ek zam yapılacağı konuşuluyor. En düşük emekli maaşı ise 5.500 liradan 6.500 liraya yükselecek. Konu ile ilgili şu anda devletten bir açıklama yapılmadı. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaket nedeniyle zam konusu biraz ertelendi ancak mart ayı sonuna kadar çıkacağı yönünde kulis bilgileri yer alıyor. Emekliye zam haberleri ile ilgili son dakika gelişmelerini haberlerimiz de takip edebilirsiniz.

Bayram İkramiyesi İçin İki Farklı Formül Var

Emekli maaşlarına ek zam haberlerinin yanı sıra bayram ikramiyesi ile ilgili de son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Mevcut durumda 1100 TL olan bayram ikramiyesi için 2 farklı formül var. Bunlardan biri Bayram ikramiyesinin 1400 TL olacağı yönünde. Diğer bir formül ise Bayram ikramiyesinin Her bayram öncesinde 2500 TL olması yönünden. Yani bu formüllerin değerlendirmesi önümüzdeki günlerde yapılacak nokta Nisan ayının ilk haftalarında ise Bayram ikramiyesinin açıklanacağı tahmin ediliyor.