TSE, KPSS 70 baraj puanı ile personel ilanına yayınladı. Türk Standartları Enstitüsü’nde personel olarak alınmaya hak kazananlar, 42 bin ile 84 bin arasında maaşla başlayacak. İşte ilanın ve başvurunun ayrıntıları..

TSE sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. İlana başvurmak için KPSS’ye girm olma ve en az 70 puan almış olma şartı aranıyor. Başvuru esnasında; özgeçmiş, YDS puan çıktısı, ilgili sertifika ve belgelere sahip olmanız gerekiyor. Bu belgeler arasında yazılım konusundaki tecrübenizi gösteren kaşeli veya ıslak imzalı belge ile hizmet dökümü de yer alıyor. Hizmet dökümünü E-Devlet üzerinden alabilirsiniz. Başvuru tarihi, başvuru şartları gibi konuyla ilgili diğer merak edilenler de haberimizin devamında yer alıyor...

TSE Personel Alımı Son Başvuru Günü Ne Zaman?

10-14

TSE personel alımına başvuruda bulunmak isteyenlerin 11 Ocak 2023 ile 25 Ocak 2023 tarihleri arasında başvuru yapması gerekiyor. Başvuru koşullarını taşıyan adaylar, E Devlet üzerinden TSE işe alım seçeneğini takip ederek Kariyer Kapısı aracılığıyla başvuru yapabilir. Bu şekilde başvuruda bulunmak isteyenlerin gerekli belge ve dosyaları sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Türk Standartları Enstitüsü Personel Alımı Başvuru Şartları

11-8

TSE personel ilanına kimler başvurabilir? Bu sorunun cevabı da bu başlık altında. Başvuruda bulunabilmeniz için 657 DMK 48. maddedeki şartları taşımanız gerek. Mezuniyet şartı olarak ise 4 yıllık Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışı kurumlarından mezun olma şartı aranıyor. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmişse de  askerlik hizmetini yapmış, yedek sınıfa geçirilmiş veya ertelemiş olmak gerekiyor. Ayrıca bilgisayar çevre birimi donanım ve ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmanız ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmeniz gerekiyor. Siz de bu şartları taşıyorsanız verilen süreler içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece Türk Standartları Enstitüsü’nün yüksek bir maaş ile alım yaptığı sözleşmeli personel kadrosuna yerleşebilirsiniz.

Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak? Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak?