Ekranlara damgasını vuran Ateş Kuşları dizisi, dördüncü bölümünde izleyici derinden etkiledi. 

Sokak çocuğu Yakup'un kardeşi Harun ile olan kavuşması izleyenleri duygulandırırken, Mercan'ın Eyüboğlu Köşkü'nde Gazeteci Sezin ile karşılaşması da yine dördüncü bölüme damgasını vuran sahneler arasında yer aldı. 

ateskuslari-1

Öte yandan Zümrüt'ün tutuklanan adamları, 'Zümrüt abimizi içeri attırıp arazisine konacağını mı sandın Ali?' diyerek hesap sordular. Ayrıca Zümrüt'ün adamları Ali'ye saldırırken Gülayşe ve Yakup da Ali'ye yardım ederek herkesi şaşırttı. 

Yaşanan arbedede ise Ali yaralanırken, çalıştıkları çöplükteki iş arkadaşları bir kamyon getirerek yardıma geldiler. Zümrüt'ün adamları bir bir yere yığılırken, Ali, tüm işçi arkadaşlarına teşekkür etti. Böylelikle 'Ateş Kuşları' saldırıdan kurtuldu. 

ateskuslari1

Öte yandan Gülayşe, Yakup'un kardeşini bulabilmek için Çatal'ın inine girdi. Çatal'ın zulasını çalan ve Yakup'u kardeşi Harun'la buluşturan Gülayşe'nin yanı sıra, Mercan, Şirin'i eve götürdü ve Eyüboğlu Köşkü'ne sızmayı da başardı. 

Nizam Eyüboğlu ise Komiser Barbaros'dan umudu keserek, 23 yıl önce öldürülen eşi Bahar'ın haberini yapan Gazeteci Sezin'e ulaştı ve akşam yemeğine davet etti. 

ateskuslari2

Gülcemal Dizisi Hangi Günler Oynayacak? Taçsız Prenses'i Tacından Edecek Gülcemal Dizisi Hangi Günler Oynayacak? Taçsız Prenses'i Tacından Edecek

Şirin ise yaralı ve yemek yapamayacak durumda olduğundan, Mercan yemek yapmayı evdeki işlere yardımcı olmayı teklif ederek köşk ahalisinin güvenini kazandı.